ROACH: JULIO NIE DORÓWNA OJCU

Redakcja, boxingscene.com

2011-01-25

Freddie Roach, trener Julio Cesara Chaveza Jr. (41-0-1, 30 KO), uważa, że jego podopieczny nigdy nie dorówna swojemu sławnemu ojcu, lecz bez wątpienia zostanie wkrótce mistrzem świata. Obecnie szkoleniowiec przygotowuje 24-letniego Meksykanina do sobotniej walki z Billym Lyellem (22-8, 4 KO). Chavez Sr. zakończył karierę jako champion trzech dywizji z rekordem 107 zwycięstw, sześciu porażek i dwóch remisów. Legendarny "J.C." wygrał 87 pierwszych walk, nim zremisował w pojedynku z Pernellem Whitakerem.

- Julio nie dorówna swojemu ojcu. Zostanie jednak mistrzem świata i co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Czy zawojuje trzy dywizje jak Chavez Senior? Trudno powiedzieć, czas da nam odpowiedź. Będziemy nad nim pracować. Wierzę, że chłopak ma ogromny potencjał. Będzie wielkim mistrzem, ale ojciec postawił mu bardzo wysoką poprzeczkę. Jest tylko jeden Julio Cesar Chavez - ocenił Roach.

Znany i ceniony szkoleniowiec sam w przeszłości boksował. Zaoferowano mu walkę z Chavezem Seniorem, ale nigdy nie dane było im skrzyżować rękawic. Roach uważa Chaveza za najlepszego pięściarza tamtych czasów i jednego z najlepszych w historii.

- To był jeden z piękniejszych momentów w moim życiu, a przynajmniej ja tak go zapamiętałem. Gdy boksujesz, chcesz walczyć z najlepszymi, a wtedy na szczycie był Chavez - wspomina Roach.