HYDRA LACY JR. ZNALEZIONY MARTWY

Redakcja, boxingscene.com

2011-01-25

Hydra Lacy Junior, starszy brat byłego mistrza IBF wagi super średniej, Jeffa Lacy (25-4, 17 KO), to trzecia ofiara wczorajszego feralnego dnia w St. Petersburgu. W poniedziałek rano policjanci pojawili się w domu Hydry w celu zaaresztowania go. Wezwali go do poddania, lecz Lacy bez ostrzeżenia otworzył ogień, raniąc obydwu przedstawicieli prawa. Jeden z nich zmarł po dwóch godzinach, a stan drugiego określa się jako stabilny. Na miejsce przybyły posiłki, a Lacy zastrzelił kolejnego policjanta. 39-letni zbrodniarz nie zamierzał skapitulować i bronił się przez kolejnych sześć godzin. Gdy robot policyjny nie zdołał go namierzyć, dokonano szturmu. Lacy został znaleziony martwy. Nie ustalono jeszcze przyczyny jego śmierci.

Hydra Lacy Jr. ma za sobą długą przeszłość kryminalną. Pierwszy raz trafił za kratki jako siedemnastolatek. Dwukrotnie został też uznany winnym za przestępstwa na tle seksualnym.

- Szukaliśmy go od wielu tygodni. Nie chcieliśmy, by taki człowiek przebywał na wolności. Teraz wszyscy już wiedzą dlaczego... Nie chcieliśmy, by komukolwiek stało się coś złego. Można było tego uniknąć i żadna rodzina nie straciłaby nikogo bliskiego - powiedział szef policji.