CIEKAWE TESTY W KLUBIE BOKS POZNAŃ

Ostatnio w siedzibie zaprzyjaźnionego klubu Boks Poznań, zostały wykonane nowatorskie badania, pozwalające określić poziom czasu reakcji złożonej u trenujących tam zawodników. Wykorzystana metoda pozwala podczas badania jednocześnie określić trzy istotne parametry: czas reakcji złożonej, koordynację wzrokowo-ruchową i widzenie peryferyjne. Czas reakcji złożonej (refleks) to bardzo istotny element w boksie.

Refleks jest tym parametrem, który w decydującym stopniu ogranicza wykorzystanie techniki
bokserskiej podczas walki. Szybkość w ringu i umiejętność unikania ciosów w decydującym stopniu zależą od krótkiego czasu reakcji. Kadra trenerska Boks Poznań zdając sobie z tego sprawę, podjęła decyzję o przeprowadzeniu badań pozwalających określić poziom czasu reakcji u poszczególnych zawodników.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: championn
Data: 25-01-2011 14:38:49 
ale głupota... refleks to najlepiej wyrabiać grajac w gry zespołowe i tenisa zi i st
 Autor komentarza: DAB
Data: 25-01-2011 14:49:11 
championn
Tu się go sprawdza nie wyrabia
 Autor komentarza: DAB
Data: 25-01-2011 14:50:56 
Szybki czas reakcji cechuje super bokserów ale też np kierowców wyścigowych i niektórzy mają wrodzony ponadprzeciętny refleks i widzą coś szybciej niż inni
 Autor komentarza: SWJarek
Data: 25-01-2011 14:54:54 
Podobno czasu reakcji na poziomie nerwowym nie da się poprawic, natomiast motoryczny owszem, poprzez szybkosc mięsniową, ale chcoby nie wiadomo jakie kto miał szybkie rece a urodził się ze słabym refleksem nerwowym to pewnego poziomu nie przeskoczy. Trzeba sie urodzic Floydem Mayweatherem, tego niestety nie da sie wytrenowac
 Autor komentarza: Deter
Data: 25-01-2011 16:22:56 
SWJarek
W pełni się z Tobą zgadzam.
 Autor komentarza: DAB
Data: 25-01-2011 17:28:33 
Dokładnie to dar, talent i masz reakcję jak większość lub ponadprzeciętną jak jednostki wybitne w wielu dyscyplinach.Kubica ma zajebisty refleks, Loeb,Roy miał teraz już pewnie o wiele gorzej.Koncentracja zwiększa na poziomie nerwowym z tego co wiem, niektóre ćwiczenia medytacyjne.Niektórzy to negują inni stosują
 Autor komentarza: Greg81
Data: 25-01-2011 17:34:27 
Czas reakcji i czas motoryczny reakcji złożonych jest produktem funkcjonowania Centralnego Układu Nerwowego (CUN).
Czynności CUN charakteryzują się 3 procesami: odbieraniem bodźców, adekwatnym reagowaniem na odbierane bodźce, zapamiętywaniem śladów po bodźcach.
Wraz ze wzorstem napływu informacji do CUN wydłuża się czas ich przetwarzania.
Prezentowana metoda pozwala i zbadać czas reakcji i jednocześnie w drodze systematycznego treningu, poprawić funkcjonowanie Centralnego Układu Nerwowego a tym samy skrócić czas reakcji u osób, które nie urodziłay się z naturalnie dobrym refleksem.
Pozwala również dzięki odpowiedniemu rozstawieniu paneli, poprawić widzenie peryferyjne i przede wszystkim pracować nad utrzymaniem podwyższonej koncentracji przez dłuższy okres czasu.

Wyróżnia ją również to, że trening czasu reakcji odbywa się w sposób mierzalny, tym samym dając pole do analizy i porównań, jakie postępy czyni zawodnik.

Zreszta potwierdzają to przeprowadzane testy. W ciągu 2 miesięcy regularnego treningu, czas reakcji u badanych zawodników uległ skróceniu o 0,1 sek. Niby mało ale w kluczowych momentach 0,1 sek. ratuje przed knockoutem.

Jak widać na "poziomie nerwowym" rozpoznania i wygenerowania odpowiedniej reakcji można poprawić czas reakcji. Natomiast "poziom nerwowy" przewodzenia wygenrowanego impulsu, nie jest możliwy do poprawienia. Na szczęscię etap szybkości rozpoznania przez CUN bodźca jest głównym składnikiem i dlatego można poprzez jego odpowiednią stymulację skrócić czas reakcji. Stąd SWJarek masz w pewnej części rację.


Zdaje sobie sprawę, że komentarze typu- głupota itd. będą się zdarzać, szczególnie gdy niezrozumiała do końca jest istota zastosowanej metody.

Technikę można wytrenować na najlepszym poziomie ale bez odpowiednio dobrego refleksu nie można jej w pełni wykorzystać podczas walki. Gdyż po prostu przeciwnik będzie wyprzedzał nasze akcje a my będziemy mieli problem z unikaniem jego ataków.
 Autor komentarza: DAB
Data: 25-01-2011 18:19:45 
Greg81
Ja tam jestem za na wszystkie innowacje, zawsze warto spróbować, ciekawy pomysł
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 25-01-2011 18:24:45 
Mogę to kupić? Ile takie coś kosztuje?
 Autor komentarza: Greg81
Data: 25-01-2011 18:49:02 
DAB
Też się z tym zgadzam, nowoczesny sport i rywalizacja na najwyższym poziomie (a przecież wszyscy sportowcy do tego dążą) wymaga zastosowania nowoczesnych metod uzupełniających właściwy trening taktyko - techniczny.

KOSTROMA
na początku filmu jest podany adres strony internetowej, przez którą można skontaktować się lub złożyć zapytanie ofertowe.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 25-01-2011 18:56:47 
Dzięki umknęło mojej uwadze:)
 Autor komentarza: Deter
Data: 25-01-2011 19:00:50 
Greg81
Nie tylko o CUN chodzi, o obwodowy też. Możesz dokładniej napisać w jaki sposób dokonuje się poprawa w CUN po wpływem treningu na poziomie neuronalnym?
 Autor komentarza: myyyk
Data: 25-01-2011 19:36:13 
Deter, sorry że się wcinam, ale dokładnie to nikt nie wie. Jest kilka teorii, ale nie istnieją narzędzia do precyzyjnej obserwacji pracy neuronów. FMRI jest dokładne, ale działa w tempie sekund, co dla pracy neuronów jest wiecznością, a bardzo szybkie EEG mierzy stuktury wielkości mandarynki, więc nie wiadomo co się w nich dokładnie dzieje bo są w nich miliony neuronów.
 Autor komentarza: Deter
Data: 25-01-2011 19:47:53 
myyyk
Dla mnie cenny jest każdy głos, który ma coś wartościowego do powiedzenia - więc "sorry" jest nie na miejscu :)
Pytałem o to, w jaki sposób poprawia się praca na poziomie nerwowym co skutkuje większą szybkością czasu reakcji. Bo skoro poprawia się, to coś musi się zmieniać.

Zdrówko.
 Autor komentarza: Greg81
Data: 25-01-2011 22:16:43 
Tak jak już było wcześniej napisane, cytuję "...Czas reakcji i czas motoryczny reakcji złożonych jest produktem funkcjonowania Centralnego Układu Nerwowego (CUN)...Prezentowana metoda pozwala i zbadać czas reakcji i jednocześnie w drodze systematycznego treningu, poprawić funkcjonowanie Centralnego Układu Nerwowego a tym samy skrócić czas reakcji u osób, które nie urodziłay się z naturalnie dobrym refleksem..." To oznacza, że Centralny Układ Nerwowy szybciej przetwarza napływające do niego informacje poprzez narząd wzroku - to się właśnie zmienia.
Szybciej rozpoznaje właściwy sygnał tym samy szybciej aktywuje odpowiednie reakcje, mówiąc najprościej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.