ADAMEK WE WROCŁAWIU BĄDŹ WARSZAWIE

Redakcja, The Ring, fot. Mike Gladysz

2011-01-25

Na jesieni, najlepszy polski pięściarz Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) stanie przed szansą pokonania jednego z braci Władimira Kliczko (55-3, 49 KO) bądź Witalija Kliczko (41-2, 38 KO). Walka odbędzie się we Wrocławiu bądź Warszawie. Rozważana jest też zmiana telewizji HBO na Showtime, za czym obstaje K2 Promotions.

- Jestem bardzo podekscytowana, aż trudno mi się wypowiadać - powiedziała wzruszona Kathy Duva. -  Ciężko pracowaliśmy z Tomaszem, mając jasno wyznaczony cel, którym było zdobycie mistrzostwa świata w wadze ciężkiej. Udało nam się, stoimy przed tą szansą, a umowa jaką wynegocjowaliśmy bardzo nas satysfakcjonuje.

- Zrobiliśmy w kontrakcie trochę zmian, na wniosek strony Tomasza Adamka oraz braci Kliczko. teraz zgadzamy się we wszystkich detalach, mamy zgodę obu stron na jesienną walkę - powiedział menedżer braci kliczko, Bernd Boente.

Kathy Duva ujawniła, że spośród 4 stadionów, które są budowane na Euro 2012, dwa z nich brane są pod uwagę jako lokalizacja walki, Warszawa oraz Wrocław. Walka "Górala" będzie pierwszą walką bokserską, która w Polsce będzie transmitowana na zasadach systemu pey-per-view. Umowa, która podpisał Tomasz Adamek, daje mu możliwość walki z jednym z dwóch braci Kliczko. Wszyscy trzej pięściarze, mają swoje walki pośrednie. Jeśli Władimir przegra swoją walkę, a Witalij wygra, wtedy Witalij zawalczy z Adamkiem. Jeśli obaj przegrają, wtedy kontrakt staje się nieważny. Naturalnie również Adamek musi wygrać swój kwietniowy pojedynek, w którym na pewno nie zawalczy z Samuelem Peterem.

Istnieje też opcja, że zamiast Władimira wystąpi Witalij, Ukraińcy mogą dokonać tego wyboru nie później niż 90 dni przed datą pojedynku. Tomasz Adamek we wszystkich wywiadach podkreśla, że nie robi mu żadnej różnicy, który z Ukraińców stanie z nim w ringu. Do walki przymierzany jest Władimir, ale jeśli David Haye nagle zdecydowałby się walczyć, wtedy Władimira zastąpi Witalij.