'JA I KLICZKO MOGLIBYŚMY ZAROBIĆ PO 20 MILIONÓW DOLARÓW'

Redakcja, boxingscene.com

2011-01-20

Czterokrotny mistrz wszechwag, Evander Holyfield (43-10-2, 28 KO), ma nadzieję, że wkrótce dojdzie do jego walki z jednym z braci Kliczko lub Davidem Haye (25-1, 23 KO). W najbliższą sobotę "The Real Deal" zmierzy się z Shermanem Williamsem (34-11-2, 19 KO).

Jeśli Holyfield upora się z tym solidnym rywalem, to już sześć tygodni później, 5 marca, zaboksuje w Kopenhadze z Brianem Nielsenem (64-2, 43 KO). Evander zamierza zostać najstarszym mistrzem świata w historii. Dotychczasowy rekord należy do George'a Foremana, który w chwili zdobycia tytułu miał blisko 46 lat. Gdyby Holyfield pokonał jednego z obecnych championów, zdecydowanie pobiłby osiągnięcie "Big George'a".

"The Real Deal" wierzy, że bracia Kliczko mogliby sporo zarobić walcząc z nim w Stanach Zjednoczonych. Holyfield uważa, że pojedynek mógłby wygenerować po 20 milionów dolarów zysku dla niego i dla jednego z Ukraińców.

- Myślę, że każdy z nas mógłby zarobić co najmniej 20 milionów. Wierzę w to. Nie wiem czy mógłbym walczyć z nimi w Niemczech. Po co? W Stanach ludzie zapłaciliby za transmisję PPV. Amerykanie chętnie wyłożą pieniądze, by zobaczyć Kliczko w opałach - powiedział Holyfield.