BACHTOW: SOLIS PRZYPOMINA DOBRZE ODŻYWIONEGO ...KOTA

Jarosław Drozd, sports.ru

2011-01-20

Czołowy rosyjski pięściarz wagi ciężkiej, Denis Bachtow (33-5, 22 KO) podzielił się swoimi przemyśleniami na temat zbliżających się walk braci Kliczko. Przypomnijmy, że Witalij 19 marca zmierzy się z kubańskim pretendentem, Odlanierem Solisem, a Władimira 30 kwietnia sprawdzi Brytyjczyk Dereck Chisora.

- Nie sądzę, by najbliżsi rywale sprawili braciom Kliczko większe kłopoty - twierdzi Bachtow. - Jestem pewny, że Władimir wygra przed czasem, natomiast Witalij może i przeboksuje dwanaście rund, ale nie odda swojego pasa. Oczywiście, wszyscy mówią, że Odlanier to były mistrz olimpijski, że ma szybkie ręce i jest bardzo agresywny, ale złote dni Kubańczyk ma dawno za sobą. W tej chwili Solis bardziej przypomina silnego i dobrze odżywionego kota, który spokojnie i dostatnio żyje w Niemczech. Ale żeby wyrwać Kliczce zwycięstwo, musiałby być głodny jak wilk i mieć szaloną motywację do osiągnięcia sukcesu - powiedział Rosjanin.

Bachtow zapytany o opinię na temat walki Kliczki z Tomaszem Adamkiem, pomylił Władimira ze starszym bratem.

- Mówią, że Tomasz Adamek potrafi się przeciwstawić Witalijowi Kliczko. Tak się składa, że niedawno byłem w Polsce na sparingach z Sosnowskim i widziałem pojedynek Adamka. Zgadzam się z opinią, że Tomasz jest silnym zawodnikiem, ale czegoś mu brakuje. Moim zdaniem Polak przegra pojedynek ze starszym z braci, jeśli jego promotorzy doprowadza do takiej walki - zakończył rosyjski pięściarz.