'DIABLO' KONTRA JAN PAWEŁ II

Krzysztof Włodarczyk ma w Bydgoszczy bronić tytułu mistrza świata. Walka odbędzie się prawdopodobnie 2 kwietnia. W ratuszu zastanawiają się, czy bokserska gala w rocznicę śmierci Jana Pawła II to dobry pomysł. Przedstawiciele firmy Knockout Promotions byli już w Bydgoszczy. Zdecydowali się na zorganizowanie walki swego najlepszego pięściarza Krzysztofa " Diablo" Włodarczyka w naszym mieście, choć konkurentami były Łódź i Gdynia. "Diablo" jest mistrzem świata konferencji WBC w wadze junior ciężkiej, w której królował Tomasz Adamek. Rywalem Włodarczyka w hali Łuczniczka będzie Portorykańczyk Francisco Palacios.

Oficjalnie w grę wchodzą ciągle terminy 2 lub 16 kwietnia. Są dwa, bo ostateczna data pojedynku "Diablo" zależy od Adamka, który zapowiadał, że będzie walczyć akurat 16 kwietnia. To obecnie bardzo prawdopodobne, dla Włodarczyka pozostaje więc termin o dwa tygodnie wcześniejszy. - Rozmawialiśmy z organizatorami walki o 2 kwietnia, jako dniu gali w Łuczniczce - przyznaje zastępca prezydenta miasta Sebastian Chmara.

I tu pojawił się problem, bo ten termin wzbudza jednak wątpliwości w bydgoskim ratuszu. Urzędnicy zadają sobie pytanie: czy można organizować bokserską galę w dniu 6. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II? O godz. 21.37, w pamiętnej chwili śmierci, gala będzie rozkręcona na całego.

Zapytaliśmy, czy podobne wątpliwości ma kuria biskupia - Kościół nie chce nikomu narzucać sposobu, w jaki każdy z nas będzie ten dzień przeżywał - odpowiada rzecznik kurii biskupiej w Bydgoszczy ks. Sylwester Warzyński. - Czy jednak sam fakt rodzących się wokół gali wątpliwości nie ujawnia pewnej niestosowności organizowania tego typu przedsięwzięcia w tak wyjątkowym dla wielu Polaków dniu? Może zatem 2 kwietnia zasługuje jednak, by przeżywać go w specjalny sposób szczególnie, że w tym roku przypada on niejako w przededniu beatyfikacji Ojca Świętego. Tegoroczna rocznica Jego śmierci nabiera więc zupełnie wyjątkowego charakteru. A swoją drogą, jest tak wiele innych dni, w których można organizować tego typu gale - dodaje.

Umowa z firmą Knockout Promotions nie jest jeszcze podpisana. Bydgoszcz, jak to zwykle bywa przy dużych wydarzeniach sportowych, zapłaci za walkę "Diablo" Włodarczyka, ale i tak to z pewnością korzystny dla miasta biznes ze względów promocyjnych.

- Miasto partycypuje w kosztach organizacji - przyznaje Chmara. - Jest transmisja w Polsacie z walki, są relacje z ważenia. To dla promocji Bydgoszczy korzystna inwestycja - wylicza zyski dla miasta zastępca prezydenta, który w ratuszu odpowiada za sport i promocję. Zwykle bywa, że miasto gospodarz dodatkowo reklamuje się przy takich okazjach na bandach świetlnych, to także widoczne będzie w telewizji podczas wielogodzinnej transmisji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: psychox
Data: 20-01-2011 13:28:17 
Przepraszam za kolokwializm, nie chce nikogo tu urazic, ale co ma piernik do wiatraka.
 Autor komentarza: robrado
Data: 20-01-2011 13:38:23 
Zastępca prezydenta Bydgoszczy - Sebastian Chmara, widzę że szybko ten były sportowiec dorwał się do głębokiego koryta.
 Autor komentarza: TommyMorrison
Data: 20-01-2011 13:51:01 
Ten kraj jest poroniony czasem. Za chwile nie będzie można nic robić 2 kwietnia- bo papież, 10 kwietnia- bo kaczka, może jeszcze zakażcie wszystkiego w rocznice wybuchu i zakończeń wojen, imieniny Bronisława, Lecha, Jarosława oraz Jana, a także pierwszy rocznice uratownia pierwszego wieloryba bo greenpeace może byc urażone...
 Autor komentarza: mareno
Data: 20-01-2011 14:15:14 
@robrado - Chmara nie dorwał się do koryta. Przez ostatnie lata zarządzał kompleksem sportowym Zawisza, z powodzeniem. Działa też w PZLA. Jest dobrym menadżerem, inteligentnym gościem. Dobrze, że dali mu fuchę v-ce prezydenta. Myślę, że dzięki niemu sport w Bydgoszczy rozwinie się jeszcze bardziej, niż dotychczas.

Jestem pewien, że KP dużo ławtiej negocjuje się warunki współpracy właśnie z Chamarą, aniżeli miałoby to miejsce z poprzednim v-ce prezydentem Grześkowiakiem.

Co do samego tematu - osobiście nie widzę nic stosownego w tym jakoby gala miała się odbyć w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Wychodzi na to, że w każdą rocznicę nic tylko zdrowaśki, głeboka zaduma i nic poza tym. Życie toczy się dalej, nie ma sensu 6 lat po śmierci papieża Polaka wmawiać ludziom, aby nie cieszyli się życiem, bo mamy rocznicę śmierci i jedyną słuszną postawa w ten dzień jest smutek, żal i nie wiadomo co jeszcze. Kościół z każdym dniem coraz bardziej zraża mnie do swojej działalności.

A Przy okazji zapraszam na stronę, gdzie można poczytać na temat walki Diablo w Bydzi http://lewyprosty.wordpress.com/2011/01/18/doczekalem-sie/
 Autor komentarza: Srogi
Data: 20-01-2011 14:18:03 
Codziennie jest rocznica czyjejś śmierci...
 Autor komentarza: pyra90
Data: 20-01-2011 14:26:04 
Ale problem ja nie widzę w tym nic niestosownego .
Kościół Katolicki w Polsce jest od wieków chory i ma manie wielkości.
Jesteśmy sami sobie wini bo doprowadziliśmy Kościół do władzy i głosu w sprawach świeckich i politycznych
 Autor komentarza: DAB
Data: 20-01-2011 14:34:30 
Papież kochał sport i tyle w temacie
 Autor komentarza: mma
Data: 20-01-2011 14:36:02 
Zwracam uwagę na fakt, że władze "zastanawiają się".
Zastanawianie się nie wydaje się być czyms szkodliwym, nie jest też jednoznaczne ze "zdecydowaniem".
Powiedziałbym, że przydałoby sie więcej zastanowienia, tak ogólnie.

To ten sam Chmara, co tak kiedyś hulał, biegał i miotał?
 Autor komentarza: PiotrusWiper
Data: 20-01-2011 14:51:38 
biedaczki nie płaczcie już jaki ten Kościół jest zły. Idioci pisze wyraźnie że ratusz to poruszył, a biskup mówi że nie ma żadnych nakazów zakazów, po pierwsze i ostatnie cymbałki bez umiejętności czytania!
 Autor komentarza: megatronus
Data: 20-01-2011 14:59:34 
czyli czysta polityka a Papierz to narzędzie manipulacyjne.
 Autor komentarza: bonkers
Data: 20-01-2011 15:01:35 
śmieszna sytuacja co by nie mówić jaki ale mistrz świata WBC będzie miał obowiązkową obronę (więc nie będzie to jakieś totalne beztalencie) ale nie wie kiedy dokładnie kiedy bo Adamek jeszcze nie potwierdził terminu walki o nic/ew pierwszą runde turnieju eliminacyjnego IBF
że tak powiem hierarchia została ustalona raz na zawsze i choćby się unifikował to i tak będzie musiał poczekać czy Adamek jakiegoś padaki nie będzie klepał w tym czasie
 Autor komentarza: bonkers
Data: 20-01-2011 15:15:05 
ew być może mimo wszystkich zabiegów marketingowych bokser flagowy KP po trzykroć Diablo Włodarczyk z pasami czy bez sprzedaje się tak samo słabo
 Autor komentarza: mareno
Data: 20-01-2011 15:27:16 
@mma - ten sam Chmara, mistrz świata w wieloboju w hali.
 Autor komentarza: maddog
Data: 20-01-2011 15:27:41 
PiotrusWiper

Katabas nie może kazać,oni tylko w takiej formie mogą wyrazić swój sprzeciw i masz jak byk:
"...nie ujawnia pewnej niestosowności organizowania tego typu przedsięwzięcia w tak wyjątkowym dla wielu Polaków dniu? Może zatem 2 kwietnia zasługuje jednak, by przeżywać go w specjalny sposób szczególnie, że w tym roku przypada on niejako w przededniu beatyfikacji Ojca Świętego. Tegoroczna rocznica Jego śmierci nabiera więc zupełnie wyjątkowego charakteru. A swoją drogą, jest tak wiele innych dni, w których można organizować tego typu gale - dodaje"

Kiedy to funkcjonariusz kościoła powie otwarcie,że nie ma nic p-ko?
Oni zawsze nic nie mają,ale zawsze znajdzie się jakieś "ale".
Poza tym czarni często narzucają swoje zdanie i decydują za innych.Dla mnie ta rocznica to żadne wydarzenie.Plebanek oczywiście wspomina tylko o tych dla których jest to "ten szczególny dzień".Farsa trwa w najlepsze.A najgorsze jest to,że zdawałoby się poważne dzienniki,jako wiadomość dnia podają info o jakiejś beatyfikacji JPII.W XXI wieku.Kurwa!!!
 Autor komentarza: maddog
Data: 20-01-2011 15:42:13 
Małe sprostowanie:z tą wiadomościa dnia w dziennikach chodziło mi o "uznanie cudu"JPII,że w XXI wieku ma to miejsce w wydawałoby się cywilizowanym kraju.Szkoda,że jeszcze czarownicami nie straszą.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 20-01-2011 15:46:46 
buahaha, ale mają problemy...

Niech się lepiej zajmą tym, do czego urzędnicy są powołani.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 20-01-2011 15:48:43 
W Bydgoszczy ma szansę narodzić się nowe polskie przysłowie:
"Janu Pawłu świeczkę i Diablu ogarek".
 Autor komentarza: maddog
Data: 20-01-2011 16:08:41 
Moi drodzy,jest wyjście:))))
Niech organizatorzy zaproszą katabasa,żeby podczas gali przeleciał się z tacą.Będzie wilk syty i wilk syty:)))
 Autor komentarza: adi666prezes
Data: 20-01-2011 16:34:44 
przecież galę można tak zaplanować ażeby o 21:37 w symboliczny sposób uczcić tą rocznicę...
 Autor komentarza: Vroo
Data: 20-01-2011 17:06:05 
głupszego tytułu nie można było wymyśleć?
 Autor komentarza: mma
Data: 20-01-2011 17:22:04 
Vroo

racja. Niefortunny nieco.
 Autor komentarza: Kopyto
Data: 20-01-2011 17:55:13 
bonkers
W całej prostocie swojego umysłu i nienawiści do Adamka potrafisz zrozumieć, że tu chodzi o pieniądze? Kto z fanów Adamka bedzie oglądał Diablo, jak bedą sie bić w tej samej chwili? Albo kto z fanów Diablo, obejrzy Adamka? Po to ludzie mają mózgi, żeby ich używać i zaplanować gale dwóch najważniejszych polskich bokserów nie w jednym czasie. Ja chce obejrzeć i Diablo i Adamka, dlatego ciesze sie że to nie ty Bonkers ustalasz daty ich pojedynków.
 Autor komentarza: DAB
Data: 20-01-2011 18:24:09 
Ja też cenię i tego i tego i nie rozumiem że zamiast cieszyć się takimi bokserami szuka się jakichś podtekstów idiotycznych.
 Autor komentarza: bonkers
Data: 20-01-2011 18:39:51 
Kopyto
tok twoich procesów myślowych nie zbliża cię nawet do zrozumienia moich wypowiedzi więc je lepiej zostaw dla własnego bezpieczeństa :)
 Autor komentarza: Bvlgari
Data: 20-01-2011 19:18:01 
Co to za lewacki tytuł?
 Autor komentarza: odyniec
Data: 20-01-2011 19:34:40 
kogo obchodzi rocznica smierci jakiegos dziadka (codziennie jest jakas rocznica) i co ma ona wspolnego z walką? tylko w Klechistanie sa takie jaja mozliwe
 Autor komentarza: PiotrusWiper
Data: 20-01-2011 22:46:03 
nie ma co błysnąłeś odyniec,

spuść wodę gościu.
 Autor komentarza: edelawarski
Data: 20-01-2011 23:08:40 
Tytułkompletnie beznadziejny - bokser org naprawde trzyma poziom i nie powinna zniżąc sie do tak dwu-wielo-tanio-znacznych haseł rodem z Faktu SE czy WP...
zgadzam się z tommymmorisonem - nikt nikomu nie każe oglądać walki - moze robić milion innch rzeczy i"BÓG WIE CO JESZCZE"

a forum śledze już od bardzo długiego czasu - i faktycznie szanowny kolega Odyniec chyba ma jakieś kompleksy...
 Autor komentarza: agresornik
Data: 20-01-2011 23:43:05 
nwech zamiast gali spedzą wszystkich kibiców z Bydgoszczy i z Tounia na hale zeby sie w pogodzili w imie wiecznie zywego JPII na pewno beda wieksze emocje niz wystep tego smiesznego Włodarczyka
 Autor komentarza: endriu
Data: 21-01-2011 07:21:47 
Siemka mareno
 Autor komentarza: towarzysz
Data: 21-01-2011 07:37:09 
komentarze o bogu janie pawle zostaja usuwane, czyzby kolejny cud?
 Autor komentarza: odyniec
Data: 21-01-2011 10:00:33 
Autor komentarza: PiotrusWiper Data: 20-01-2011 22:46:03 nie ma co błysnąłeś odyniec,

spuść wodę gościu

a moze mam pasc na kolana i dac na tace to mi odpuscisz?
 Autor komentarza: PiotrusWiper
Data: 21-01-2011 16:10:27 
spierdalaj idioto czy ja tu robię za księdza?
Wkurwiają mnie takie internetowe POstępowe szczochy co pierdolą takie nowomodne bzdety, chuj ci w oko i łykaj dalej to pelikanie.
Nie szanujesz to nie będziesz miał szacunku,
 Autor komentarza: pyra90
Data: 21-01-2011 16:22:25 
Droga redakcjo proszę zareagować na obrazliwy wpis usera:PiotrusWiper
 Autor komentarza: OjciecTadeusz
Data: 21-01-2011 19:39:36 
" Autor komentarza: PiotrusWiper
Data: 21-01-2011 16:10:27
spierdalaj idioto czy ja tu robię za księdza?
Wkurwiają mnie takie internetowe POstępowe szczochy co pierdolą takie nowomodne bzdety, chuj ci w oko i łykaj dalej to pelikanie.
Nie szanujesz to nie będziesz miał szacunku, "

Teraz nalezy sobie zadac pytanie czy jestes katolikiem...
 Autor komentarza: PiotrusWiper
Data: 21-01-2011 23:28:26 
A co to ma do rzeczy? Jestem czy nie?!
Chcę pokazać śmieszność internetowego kozaka, który powtarza jakieś brednie, bo chce zaistnieć, a w większości takie odważniachy to katolicy nie-kościelni, ale jednak katolicy.
Bez odbioru
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.