DAWSON: NIE POZWOLĘ WYPCHNĄĆ SIĘ Z KOLEJKI

Były mistrz świata w wadze półciężkiej, ‘Zły’ Chad Dawson (29-1, 17 KO), ma ogromny apetyt na rewanż ze swoim jedynym pogromcą Jeanem Pascalem (26-1-1, 16 KO). Przypomnijmy, że urodzony na Haiti Kanadyjczyk, aktualny mistrz świata federacji WBC i IBO, zdetronizował Amerykanina w sierpniu 2010 r.

Możemy sobie tylko wyobrazić jak ciężko było przełknąć 28-letniemu Chadowi tę gorzką pigułkę. Zwycięzca m.in. Tomasza Adamka, Glena Johnsona, czy Antonio Tarvera zacisnął zęby i poprzysiągł zemstę. Tymczasem Pascal, 4 miesiące po rozbiciu Dawsona, po 12 wyrównanych rundach zremisował ze starym ringowym lisem, legendarnym Bernardem Hopkinsem (51-5-2, 32 KO). Młody mistrz wypadł jednak tak ociężale i nieporadnie na tle 46-letniego ‘Egzekutora’, że zewsząd rozległy się głosy bojkotujące wytypowany przez sędziów remis i stanowczo domagające się walki rewanżowej.

Problem polega jednak na tym, że dokładnie na to samo co Hopkins, liczy rozdrażniony Dawson. I ma już dość czekania:

- Nie mam żadnego współczucia dla Hopkinsa - zapewnia kategorycznie Chad. - Wszyscy na świecie doskonale wiedzieli zanim Bernard spotkał się w ringu z Pascalem, że mam w kontrakcie zawartą klauzulę o rewanżu. Od czasu naszego pierwszego starcia minęło już 9 miesięcy, dlatego w końcu chciałbym z nim walczyć i odzyskać coś, co należy do mnie, czyli mistrzowski tytuł! Bernard wiedział na co się porywa lecąc do Kanady, dlatego teraz nie pozwolę nikomu wypchnąć się z kolejki tylko dlatego, że on czuje się oszukany - twierdzi Dawson.

- Zawsze uważałem, że mistrzowskie tytuły nic w tym sporcie nie znaczą - dodaje szczery do bólu ‘Zły’ Chad - To tylko organizacje. Aktualnie jest wielu świetnych pięściarzy, którzy nie mają żadnych pasów. Ja chcę tylko walki i zemsty. Tym razem zobaczycie w moim wykonaniu więcej agresji. Całkowicie go zdominuję!

Dawson, który przystępując w zeszłym roku do pojedynku z Pascalem borykał się z problemami osobistymi, przed rewanżem jest pewny zwycięstwa. Na uwagę zasługuje również fakt, że zmienił się jego długoletni trener. Eddiego Mustafę Muhammada zastąpił nie mniej ceniony Emanuel Steward.   

- Eddie to wspaniały trener. Podczas naszej długiej współpracy poniosłem tylko jedną porażkę. Nie mogłem trafić na lepszego człowieka - komplementuje swojego starego szkoleniowca Chad - Rozstaliśmy się, oczywiście w przyjaźni, bo chciałem spróbować czegoś nowego. Emanuel Steward jest jednym z najlepszych w branży. Popatrzcie tylko co zrobił z Lennoxem Lewisem, albo z braćmi Kliczko, a teraz powraca z Miguelem Cotto. Zawsze marzyłem, by mnie trenował. Pod jego skrzydłami nie zamierzam już nigdy więcej być defensywnym pięściarzem. Teraz chcę tylko nokautować rywali! Emanuel pomoże mi to zrealizować, razem stworzymy doskonały duet - zapewnia mańkut z Connecticut.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pavel
Data: 20-01-2011 11:55:27 
Prędzej czy później dojdzie do walki Hopkins vs Dawson, pytanie czy przed pojedynkiem któregoś z nich z Pascalem czy też po nim...To byłaby walka!
 Autor komentarza: Melock
Data: 20-01-2011 12:25:05 
Redakcjo, co wy kombinujecie z tymi artykułami? :)
Ten tekst był wcześniej, skomentowałem go jako pierwszy. Po około godzinie wchodzę ponownie, starego artykułu nie ma, natomiast kopia pokazała się jako najnowsza bez mojego komentarza (a więc ktoś stary artykuł skasował i od nowa stworzył następny aby był jako najnowszy).
Takie pytanko poza tematem.
I jeszcze jedno, skoro technicznie możecie kasować posty (cenzurujecie blog usuwając wpisy odnoszące się do Redakcji, jak ten mój na przykład, pewnie też zniknie) to dlaczego nie usuwacie w całości tekstów naruszających mityczny "Regulamin", tylko dodajecie do postu czerwoną wstawkę zostawiając bluzgi?
Dziwne bardzo.
 Autor komentarza: redakcja (Redaktor bokser.org)
Data: 20-01-2011 13:04:35 
Artykuł został dodany drugi raz i któryś musieliśmy usunąć, usunęliśmy ten wcześniejszy. Czasem nam się zdarzy taka sytuacja, ale nie za często.

Naszym głównym zajęciem i zadaniem jest pisanie dla was informacji o boksie, a nie czytanie komentarzy, dlatego zdarza się że coś co powinno być usunięte nam umknie. Nikt nie cenzuruje krytyki redakcji, krytykujcie nas do woli, krytyka pomaga. Natomiast jeśli mówisz o wpisach na temat naszego redaktor w stylu "nie mogę k....a tego słuchać" wypisywane po raz tysięczny, to tak, takie coś będziemy usuwać.

Na koniec pytasz, dlaczego niektóre wpisy mają ostrzeżenie ale nie są usuwane. Chodzi tylko i wyłącznie o walor edukacyjny. Jak dajemy ostrzeżenie bez usunięcia newsa, odczytaj to: "Ten kolega przesadził, komentarze w TAKIEJ FORMIE (tu jest ten walor edukacyjny) nie będą tutaj akceptowane". Jak ktoś dostawał już wcześniej ostrzeżenia, albo treść jest taka, że kompletnie nie może zostać na stronie, wtedy usuwamy komentarz i zostawiamy ostrzeżenie. Chodzi tylko o to, aby pokazać innym gdzie jest cienka czerwona linia.

Pozdrawiam
 Autor komentarza: derbinator
Data: 20-01-2011 14:47:20 
lubię Dawsona. jest kompletnym zawodnikiem. jedyne czego mu brakuje to agresji w promowaniu siebie, no i trochę w ringu. ale w rewanżu z Pascalem raczej już nie wstrzyma ręki
 Autor komentarza: KapralWiaderny
Data: 20-01-2011 15:41:06 
Hopkinsowi rewanż należy się jak psu micha ale Dawson - Pascal też może być ciekawie bo to znowu walka której wynik może pójść w jedną bądz drugą stronę i cieżko wytypowac w którą :)
 Autor komentarza: Maynard
Data: 20-01-2011 15:49:38 
Dobrze, dobrze, niech się promuje, zasługuje na jeszcze przynajmniej jedną wielką szansę. Tylko nie wiem, czy najpierw nie powinien sprawdzić się po porażce i zmianie trenera z jakimś średniakiem, a w tym czasie odbyła by się walka Pascal-Hopkins. I potem Dawson ze zwycięzcą. No, ale jeśli chce walczyć tylko z topem, to plus dla niego.
 Autor komentarza: MatMaister90
Data: 20-01-2011 16:04:38 
Poniższa wiadomość łamie postanowienia regulaminu. Użytkownik MatMaister90 piszący z IP: 84.10.235.137 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.


Japa asfalcie. Hopek i tak cię pojedzie.
 Autor komentarza: DAB
Data: 20-01-2011 19:06:05 
Chad po tej porażce rozjedzie wszystko co mu wpadnie między liny, tak się rodzi wielki mistrz po goryczy głupiej porażki z własnej winy.Pascala złoi jak RJJ Griffina w rewanżu.
Redakcja jest spoko i tyle aż chce się wchodzić na tę stronkę
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.