JASON LITZAU Z PONCE DE LEONEM NA GALI MARQUEZA

Redakcja, fightnews.com

2011-01-20

Będący w niesamowitym gazie Jason Litzau (28-2, 21 KO) poznał prawdopodobne nazwisko kolejnego rywala. Będzie nim były mistrz WBO wagi super koguciej - Daniel Ponce De Leon (41-2, 34 KO). Do pojedynku dojdzie na kwietniowej gali PPV z udziałem Juana Manuela Marqueza (52-5-1, 38 KO).

- To dla mnie możliwość udowodnienia, że zwycięstwo nad Caballero nie było tylko niespodzianką roku - skomentował 27-letni pięściarz.

W ostatnich dwóch walkach Litzau pokonał Rocky'ego Juareza i wspomnianego "Pelenchina", który w tamtym czasie bez trudu łapał się do czołowej dziesiątki P4P. Obecnie jego pogromca notowany jest przez federacje WBC, WBA i IBF w pierwszej piątce rankingów.

- Zwycięstwo nad Ponce De Leonem potwierdzi moją klasę i zmusi mistrzów do walki ze mną. Cieszę się, że znów mogę walczyć na wielkiej gali Golden Boya. Oscar De La Hoya był moim idolem, gdy byłem jeszcze dzieckiem. Teraz widzę, że dodatkowo dba o swoich pięściarzy i zapewnia im fenomenalne warunki. Dziękuję również Square Ring Promotions za doprowadzenie do porozumienia - powiedział Litzau.