ORAL WRACA 22 STYCZNIA

Redakcja, fightnews.com

2011-01-15

Dwukrotny pretendent do tytułu IBF w w wadze średniej, Mahir Oral (28-3-2, 11 KO), powróci między liny 22 stycznia na gali, podczas której w walce wieczoru zaprezentuje się Sebastian Sylvester (34-3-1, 16 KO). Rywalem Orala będzie Jozsef Matolcsi (28-13, 19 KO).

30-letni "Lion" wyznał, że po ostatniej porażce zastanawiał się na emeryturą, lecz od tego pomysłu ostatecznie odwiodła go żona.

- Walczyłem wcześniej z Abrahamem i przegrałem. Pojedynku w Roztocku był dla mnie wielką szansą, nie mogłem wymarzyć sobie lepszego rywala niż Sylvester. Chciałem zostać mistrzem, ale plan zawiódł. Usunąłem się w cień i rozważałem wiele rozwiązań. Myślałem też zawieszeniu rękawic na kołku, lecz moja żona zmotywowała mnie i sprawiła, że odzyskałem pewność siebie i wiarę w swoje umiejętności. Przeanalizowałem ostatnią walkę i chyba wiem gdzie popełniałem błędy. Nowy start nabrał sensu - powiedział Oral.

- Mam wielkie serce do walki, ale nic nie daje mi to, że ludzie z zachwytem oglądają jak przyjmuje kolejne ciosy i biję się dalej. Muszę wygrywać, zdobywać tytuły. Tylko to się liczy. Muszę lepiej przygotowywać się do walk, Myślę, że tylko to oddziela mnie od poziomu, na jakim znajduje się Sylvester. Mam przeczucie, że wkrótce dostanę kolejną szansę - oświadczył pochodzący z Hamburga pięściarz.