STADION WE WROCŁAWIU CZEKA NA ADAMKA

Redakcja, 2012.wroc.pl

2011-01-10

- Podejmowaliśmy starania aby ta historyczna walka odbyła się we Wrocławiu już od ponad 6 miesięcy - powiedział Michael Brill, Regionalny Wiceprezes SMG  - i w najbliższym czasie zamierzamy ogłosić więcej spektakularnych wydarzeń, które odbędą się w tym roku na Stadionie.

Jeśli obie strony podpiszą kontrakt jak to zapowiadają, pojedynek zostanie zorganizowany we współpracy Międzynarodowej Federacji Bokserskiej (IBF) ze Światową Organizacją Bokserską (WBO). Wladimir Kliczko (55-3, 49 KO) jest obecnie mistrzem obu tych federacji, jednak Tomasz Adamek (43-1, 28 KO), były Mistrz Świata w kategorii półciężkiej i junior ciężkiej, zamierza pokonać fenomenalnego Mistrza z Ukrainy i jest zdeterminowany, żeby tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej trafił do Polski pierwszy raz w historii!  Obecnie Adamek upoważnił swoich przedstawicieli do podjęcia rozmów z promotorem Wladimira Kliczko, K-2 Promotions, aby zorganizować to spektakularne wydarzenia we wrześniu 2011 roku we Wrocławiu.

Jest pewne, że ten pojedynek bokserski stanie się najważniejszym sportowym wydarzeniem w Polsce w 2011 roku. Kathy Duva z Main Events oraz Ziggy Rozalski z Ziggy Promotions podjęli decyzję o organizacji walki właśnie we Wrocławiu.

- Nie ma dla nas lepszego miejsca do rozegrania tego pojedynku. Wrocław może zaoferować fanom boksu ponad 50.000 miejsc na komfortowym i nowoczesnym Stadionie. Kibice przyjadą nie tylko z Polski, ale także z Niemiec i Ukrainy, by wesprzeć w tej historycznej walce swym dopingiem zarówno Wladimira Kliczkę jak i Tomasza Adamka - mówi Ziggy Rozalski - Przewidujemy, że walka będzie transmitowana na całym świecie i obejrzy ją ponad 14 milionów widzów.

Wrocław zapewnia doskonałą infrastrukturę, oferując zmodernizowany port lotniczy, rozwiniętą i zróżnicowaną bazę hotelową oraz nowoczesny Stadion - arenę widowiskowo - sportową na światowym poziomie.

- Stadion we Wrocławiu jest jedynym tego typu obiektem w Polsce zarządzanym przez profesjonalnego operatora. Współpracujemy z SMG na całym świecie, dlatego też mamy całkowitą pewność, że zaplanowane przez nas wydarzenie spełni najwyższe międzynarodowe standardy - dodaje Kathy Duva.

Podpisanie umowy pomiędzy managerami Tomasza Adamka i Wladimira Kliczko planowane jest na przyszły tydzień.