DERRIC ROSSY CHCE WALCZYĆ Z GÓRALEM

Adamek Team, fot. Mike Gladysz

2011-01-08

Derric Rossy (25-2, 14 KO), który przygotowuje się na 11 lutego do walki eliminacyjnej o pas IBF wagi ciężkiej z Eddie'em Chambersem (35-2, 18 KO), wyzwał Tomasza Adamka (43-1, 28 KO) na pojedynek. Rossy kiedy usłyszał, że negocjacje obozu Adamka z ludźmi Samuela Petera w sprawie ich pojedynku 16 kwietnia w Katowicach przedłużają się, postanowił przejąć inicjatywę.

- Tomasz moja oferta jest następująca, najpierw dokończę mój biznes z Eddiem Chambers i pokonam go, a ty zachowasz dla mnie termin 16 kwietnia w Polsce. Odkąd powiedziałeś mi, że nie chcesz już więcej ze mną trenować na sparingach, zabiegam by walczyć z tobą. Zgodzę się na warunki, które były proponowane Peterowi - powiedział Rossy.

- Niech Derric najpierw pokona Eddiego Chambersa, z którym przegrał już w 2007 roku, a potem dopiero niech myśli o kolejnych walkach. On walczy za mało widowiskowo, ucieka w ringu, unika wymiany ciosów. Szukamy na kwiecień innego przeciwnika, niemniej serdecznie dziękujemy mu za ofertę - odpowiedział Tomasz Adamek na wyzwanie Rossy'ego.