ADAMEK NA LIŚCIE TOP 100 THE RING

Redakcja, The Ring

2011-01-03

Podobnie jak rok temu, najlepszy polski pięściarz Tomasz Adamek (43-1, 28 KO) znalazł się wśród 100 najlepszych pięściarzy świata wg magazynu "The Ring". "Góral", który został sklasyfikowany na 49. miejscu zanotował spory spadek w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy to był na miejscu 31. Wszystko to jednak przez to, że Adamek pojawił się w nowej kategorii wagowej, i wciąż jego wartość

- Wiemy, że ten spadek na liście wygląda dziwnie. Adamek poszedł kategorię wyżej, do wagi ciężkiej, pobił Andrzeja Gołotę, Jasona Estradę, Chrisa Arreolę, Michaela Granta i Vinnego Maddalone, po czym jego pozycja została obniżona. To wszystko prawda, a powód jest taki: Adamek był najlepszym Ccruiserem na świecie, a teraz nie jest najlepszym ciężkim na świcie. W limicie do 200 funtów był dominatorem, teraz gdy waży ponad 215 funtów wciąż musi udowodnić swoją wartość. Dobrze to wszystko sobie przemyślelismy - napisała w uzasadnieniu redakcja "biblii Boksu".

Pierwszych 25 pięściarzy rankingu wciąż nie zostało upublicznionych, wiadomo jednak, że np. David Have (25-1, 23 KO) znalazł się na miejscu 56., kilka miejsc za Polakiem.