OBÓZ KATSIDISA NACISKA NA WALKĘ Z KHANEM

Redakcja, boxingscene.com

2011-01-02

Brendon Smith, trener i manager Michaela Katsidisa (27-3, 22 KO), uważa swojego podopiecznego za odpowiedniego przeciwnika dla wracającego do Wielkiej Brytanii Amira Khana (24-1, 17 KO).

W końcówce listopada Australijczyk został zastopowany przez mistrza WBA i WBO w wadze lekkiej - Juana Manuela Marqueza (52-5-1, 38 KO). Smith twierdzi jednak, że wówczas na formie Katsidisa bardzo odbiły się problemy osobiste.

- Tę walkę obejrzeliby absolutnie wszyscy na Wyspach Brytyjskich. Kibice na całym świecie chcieliby zobaczyć taki pojedynek. Michael stoczył dwie walki w UK i obydwie wygrał przed czasem - powiedział Smith.

Katsidis jest sporo mniejszy od Khana i nigdy nie słynął z solidnej obrony. Nie dość, że łatwo jest go trafić, to jeszcze nigdy nie udało mu się wygrać z rywalem klasy Amira. Choć Michael w ewentualnym pojedynku nie miałby większych szans na zwycięstwo, z pewnością byłby rozpoznawalnym przeciwnikiem i walka z nim, zgodnie ze słowami Brendona Smitha, byłaby na Wyspach wielkim wydarzeniem.