POLSKA vs RESZTA ŚWIATA NA GALI W NEWARK

Redakcja, Global Boxing Europe

2010-12-28

Global Boxing Promotions organizuje polską galę w USA. Mariusz Wach (23-0, 11 KO), który już teraz przygotowuje się do kolejnej walki za oceanem, wystąpi 19 lutego w walce wieczoru na gali w Newark, w obiekcie Essex County Collage. Mariusz Kołodziej, organizator tejże imprezy, zaprasza również pięściarzy, którzy na co dzień rezydują i trenują w Polsce. Miejsce jest dla trzech zawodników z różnych polskich grup zawodowych, po jednym z każdej. Daje to szansę na stworzenie bezprecedensowego wydarzenia, w ramach którego swój udział odnotować może jednocześnie kilku polskich promotorów boksu zawodowego, również tych mniej znanych. Global Boxing zapewnia pomoc w kwestiach wizowych, organizację pobytu zawodników oraz ich walk, polskim promotorom pozostawiając jedynie opłacenie przelotu do USA.

Każdy z promotorów, który chciałby aby pięściarz z jego teamu stoczył walkę podczas gali w Newark lub zainteresowany jest bliższymi szczegółami całego przedsięwzięcia, proszony jest o kontakt z fundacją Global Boxing Europe. Osobą odpowiedzialną za kontakt z fundacją jest Tomasz Ratajczak, numer telefonu +48 502 611 602, adres mailowy: [email protected]. Gala transmitowana będzie na żywo przez telewizję Fox Sport, docierającą do 90 mln odbiorców w USA. W przypadku, gdy do występu swoich pięściarzy zgłosi więcej niż trzech promotorów, Globar Boxing Europe zastrzega sobie prawo wyboru spośród nich trzech bokserów, pod kątem ich sportowej i medialnej atrakcyjności.

Fundacja Global Boxing Europe jest przedstawicielem Global Boxing Promotions na Polskę i Europę. Fundacja jest organizacją non-profit, głównymi celami jej działalności jest promocja polskich pięściarzy za oceanem oraz wspieranie rozwoju boksu amatorskiego w Polsce. Fundacja jest obecnie w fazie formalizacji, jej pomysłodawcą jest popularny polonijny dziennikarz radiowy, Marcin Filipowski. Początkowo działaniami fundacji kierował Marcin Mlak, który wycofał się z przedsięwzięcia z powodów zdrowotnych, po czym Mariusz Kołodziej, powierzył kierowanie  nowo tworzoną fundacją dr Tomaszowi Ratajczakowi.