SOLIS ŻĄDA OD WITALIJA 1,5 MILIONA EURO

Redakcja, allboxing.ru, bild.de

2010-12-20

Współpracownicy Odlaniera Solisa (17-0, 12 KO) rozpoczynają negocjacje z obozem mistrza świata organizacji WBC w wadze ciężkiej Witalijem Kliczką (41-2, 38 KO). Pierwsze wymagania stawiane przez ludzi Kubańczyka są bardzo wysokie - od należacej do 39-letniego boksera Klitschko Management Group żądają 1,5 miliona euro. Strony powinny dojść do porozumienia do 7 stycznia.

- Jeśli nie osiągniemy kompromisu, prawo do organizowania walki zostanie przyznane za pomocą przetargu - poinformował Bernd Boente, menedżer Kliczki. Jeśli odbędzie się przetarg, wówczas honoraria za walkę zostaną podzielone w stosunku 70:30 na korzyść mistrza świata WBC. Promotorami 30-letniego Solisa są Ahmet Oner i Don King, który już raz "namieszał" w negocjacjach z Kliczką. Zdaniem Ukraińca to głównie on ponosi odpowiedzialnośc za nieudane rozmowy w sprawie walki "Dr Żelaznej Pięści" z Nikołajem Wałujewem.

Walka Kliczki z Kubańczykiem będzie miała charakter obowiązkowej obrony pasa. Status oficjalnego pretendenta Solis wywalczył sobie w piątek, kiedy to na gali boksu w Miami wygrał 10. rundzie przez dyskwalifikację z Rayem Austinem.