PIĘŚCIARZE PACO NA TURNIEJACH W ŁĘCZNEJ I CHEŁMIE

W sobotę 11 grudnia odbył się XIII Barbórkowy Turniej Bokserski, którego gospodarzem był klub sportowy "Gwarek" Łęczna. Przeciwnikami byli ASB Hetman Zamość, Paco Lublin, Rocky Krasnystaw i Sport Club Lublin.

Klub Paco Lublin reprezentowali młodzi zawodnicy, którzy nabywają doświadczenia w ringu. Karol Judin (46kg), Mateusz Dubanowicz (49kg), Kamil Skrętowicz (56kg) i Łukasz Matyjaszczyk (75kg), po raz ostatni w tym roku skrzyżowali oni rękawice na imprezie bokserskiej.

Jedyny lubelski pięściarz zawodowy Łukasz Maciec, oraz bokser amatorski tegoż klubu Mateusz Gątnicki, pojechali w roli sekundantów razem ze swoimi klubowymi kolegami na Turniej Barbórkowy do Łęcznej. Mateusz Dubanowicz dopiero od dwóch miesięcy trenuje boks. To była jego druga walka i stoczył ją z Łukaszem Skoczylasem (Gwarek Łęczna). Po spotkaniu Łukasz Maciec i Mateusz Gątnicki zdali trenerowi Ryszardowi Muratowi szczegółowe relacje z tego turnieju.

- Nasz zawodnik bardzo ładnie boksował. W trzeciej rundzie Mateusz miał krwotok z nosa. Niestety pojedynek został przerwany i stosunkiem głosów dwa do jednego Mateusz przegrał tę walkę. Na pewno zasługuje na dużą pochwałę, bo szybko robi postępy - cieszy się trener Paco. Niestety Karol Judin nie pokazał się w ringu, ponieważ nie było dla niego przeciwnika w tej kategorii wagowej.

Kamil Skrętowicz w wadze 56 kilogramów spotkał się z utytułowanym Michałem Smerdlem (Gwarek Łęczna). Zawodnik lubelskiego klubu musiał uznać wyższość przeciwnika.

- Reprezentant Gwarka to bardzo dobry zawodnik, który ma nie jedną wygraną na swoim koncie. Kamil bardzo ładnie zaboksował i stanął na wysokości zadania - stwierdza krótko szkoleniowiec Paco.

Kategorię 75 kilogramów obsadził Łukasz Matyjaszczyk, a jego przeciwnikiem z klubu Rocky Krasnystaw był Jakub Salitra. To była czwarta walka Łukasza.

- Walka była wyrównana. Obydwaj wymieniali mocne ciosy i myślałem, że będzie remis. Jednak sędziowie uznali wygraną Jakuba - stwierdza Łukasz Maciec z Paco Lublin.

W tym samym dniu zawodnicy Klubu Paco razem ze swoim trenerem Ryszardem Muratem wzmocnili ekipę na Meczu Bokserskim między reprezentacjami województwa lubelskiego i świętokrzyskiego w Chełmie. Trójka z Paco pojechała na mecz bokserski: Jakub Sobiesiak (60kg), Tomasz Kąkol (64kg) i Wojciech Dworak (66kg). - Ogółem walk było osiem. Oprócz naszego klubu boksowało trzech zawodników z Chełma, jeden z klubu Olimp Lublin, Fight Clubu Lublin i zawodnik z Włodawy - wylicza trener klubu..

Jakub Sobiesiak boksował z Damianem Faleckim (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Przeciwnik zawodnika Paco walczył z odwrotnej pozycji. - Mój zawodnik też jest leworęczny i źle mu było boksować. Przeciwnik był wyższy i miał większy zasięg rąk. Wynikiem walki było wypunktowanie mojego zawodnika trzy do zera - opisuje trener Paco Ryszard Murat.

Utalentowany pięściarz, złoty medalista Pucharu Polski Kadetów Tomasz Kąkol stanął w ringu z Michałem Czerw (Ring Busko-Zdrój). - Jak na mistrza przystało wyszedł do walki zdecydowanie. Walka trwała zaledwie dwie minuty. Tomek bardzo ładnie zaprezentował się w ringu - stwierdza krótko Murat.

Wojciech Dworak trafił na brązowego medalistę Pucharu Polski (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Obydwaj boksowali z odwrotnej pozycji. Jednogłośnym werdyktem wygrał zawodnik klubu Paco.

Reprezentanci Paco w dużym stopniu przyczynili się do wygranej tego meczu bokserskiego, gdzie nasze województwo wygrało 10:6. - Chłopcy byli bardzo dobrze wyszkoleni i przygotowani, a sędziowie dawali sprawiedliwe werdykty - kończy trener klubu Paco.

To już ostatni występ młodych adeptów w tym roku. - Do stycznia chłopcy mają przerwę. Z nowym rokiem wrócimy do treningów, poprawy błędów i przygotowania do Mistrzostw Okręgu województwa lubelskiego w boksie. Zamierzamy razem z trenerem Władysławem Maciejewskim wystawić aż szesnastu naszych zawodników, w kategoriach młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior. Do każdej kategorii mamy zawodnika, więc myślę, że nasza grupa pięściarzy będzie najliczniejsza - zdradza przyszłe plany klubu Ryszard Murat.

Wyniki walk Meczu Bokserskiego między województwem lubelskim a świętokrzyskim: (zwycięzca pogrubioną czcionką)

1. (60kg) Paweł Rola (Olimp Lublin) - Damian Nowak (Ring Busko-Zdrój) - (0:3)
2. (60kg) Jakub Sobiesiak (Paco Lublin) - Damian Falecki (KSZO) - (0:3)
3. (63kg) Tomasz Kąkol (Paco Lublin) - Michał Czerw (Ring Busko-Zdrój) (RSC w I rundzie)
4. (64kg) Damian Zając (MKS II L.O.Chełm) - Mateusz Najberg (KSZO) - (remis)
5. (66kg) Wojciech Dworak (Paco Lublin) - Andrzej Kołton (KSZO) - (3:0)
6. (69kg) Łukasz Szewczyk (MKS II L.O. Chełm) - Marcin Żelazowski (KSZO) - (3:0)
7. (69kg) Paweł Kołtun (Fight Club Lublin) - Damian Kaszuba (Ring Busko-Zdrój) - (remis)
8. (70kg) Patryk Syroid (MKS II L.O. Chełm) - Grzegorz Safiański (KSZO) - (RSC w I rundzie)

Od lewej: Mateusz Dubanowicz, Karol Judin, Trener Ryszard Murat, Tomasz Kąkol, Kmil Skrętowicz, Łukasz Matyjaszczyk

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.