KABARET STARSZYCH PANÓW - HOLYFIELD I NIELSEN NA KONFERENCJI W DANII

Redakcja, boxingscene.com

2010-12-02

48-letni Evander Holyfield (43-10-2, 28 KO) wciąż nie porzucił planów o ponownym zawojowaniu kategorii ciężkiej. W grudniu 2008 roku "The Real Deal" był bardzo blisko osiągnięcia zamierzonego celu, ale w Zurichu został jawnie oszukany przez sędziów, którzy po dwunastu bliźniaczo podobnych rundach przyznali zwycięstwo pięściarzowi zdecydowanie gorszemu. Nikołaj Wałujew (50-2, 34 KO) obronił wówczas pas WBA, choć przez trzydzieści sześć minut dawny mistrz udzielał mu lekcji boksu, swobodnie okrążając i punktując olbrzyma.

Po kontrowersyjnej porażce Holyfield zrobił sobie kilkunastomiesięczną przerwę. Powrócił w kwietniu i znokautował Francoisa Bothę (47-5-3, 28 KO), a teraz upatrzył sobie innego emeryta. 5 marca czterokrotny mistrz wagi ciężkiej zmierzy się z nieaktywnym od ponad ośmiu lat Brianem Nielsenem (64-2, 43 KO). Były mistrz IBO, który w przeszłości walczył z Larrym Holmesem i Mikem Tysonem, ma dziś 45 lat.