'NIKT NIE PROWADZI BARDZIEJ SPORTOWEGO TRYBU ŻYCIA'

Jeden z najlepszych i najbardziej długowiecznych pięściarzy w historii boksu, Bernard Hopkins (51-5-1, 32 KO), opowiada o treningach przed grudniową walką z uznawanym za najlepszego pięściarza kategorii półciężkiej Jeanem Pascalem (26-1, 16 KO).

- Wszystko zmienia się z wiekiem. Pojawiają się bóle, których nigdy wcześniej nie doświadczałeś. Wstajesz o szóstej rano, choć wcale nie musisz. Takie rzeczy zdarzają się, gdy wciąż walczysz mimo zaawansowanego wieku. To psychologiczny aspekt, który przychodzi z czasem. Uwielbiam trenować w swoim mieście. Ludzie mnie uwielbiają, chronią i szanują. Widują mnie codziennie i nie potrzebuję żadnej ochrony. Jestem najbardziej przystępnym sportowcem jaki kiedykolwiek był w tym mieście - powiedział 46-letni Hopkins.

Żyjąca legenda uważa, że w boksie najważniejsza jest sfera psychologiczna i choć największym wrogiem podstarzałego sportowca jest młodość, to jednak jest na nią skuteczny sposób.

- W boksie kluczem jest mentalność. To silnik napędza samochód, nie odwrotnie. Ja potrafię sobie z tym poradzić. Gdy się starzejesz, największym wrogiem jest młodość. Zapytajcie żon, które całe życie spędzają dbając o domy. Zapytajcie zapracowanych biznesmanów. Tylko ze mną jest nieco inaczej. Nikt nie dba o zdrowie bardziej ode mnie. Jestem jedyny na świecie - zapewnia B-Hop.

Naazim Richardson, trener Hopkinsa, uważa, że Pascal będzie zaskoczony, gdy zobaczy jak zmotywowany i ambitny jest jego przeciwnik.

- Bernard jest jak historyk. Widzę w nim niesamowitą ambicję do bicia kolejnych rekordów, przekraczania granic. Jemu niezwykle zależy na zacementowaniu swojej spuścizny i dlatego jest tak zmotywowany przed tą walką. Jean Pascal jest znakomity pod względem fizycznym, ale nie zmierzy ambicji i możliwości Bernarda oglądając jego stare walki. Skoro Froch mógł bardziej chcieć zwycięstwa i wygrał dzięki ambicji, to Bernard tym bardziej może to zrobić - powiedział szkoleniowiec.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: RaFIChWdP
Data: 01-12-2010 06:52:32 
Moim zdanie Bernard dostanie Ko pod koniec walki 10-11 runda.Na początku moze sie prezentowac jako tako ale z biegiem rund bedzie bardziej odstawal od Pascala
 Autor komentarza: Fryto666
Data: 01-12-2010 09:04:09 
Wcale nie bylbym tego pewien. Mysle ze Hopkins jest w stanie zrobic kolejna niespodzianke.
 Autor komentarza: darszal
Data: 01-12-2010 10:52:50 
Nie chce mi sie wierzyc ze b-hop pokona Pascala, ktory przeciez wygral z niewygodnym i niezlym Dawsonem. Druga sprawa ze B-hop ma juz 46 lat a wieku i natury sie nie oszuka. Mysle ze Pascla wygra na pkt po dosc nudnej walce z duza iloscia klinczow i faulow ze strony Kata.
 Autor komentarza: Lonsdale
Data: 01-12-2010 12:23:09 
Następny, który wierzy w KO na Hopkinsie... Ciekawe ile jego walk oglądnąłeś, że tak nisko oceniasz Kata.
 Autor komentarza: cop
Data: 01-12-2010 15:21:17 
Zwyciestwo Bernarda nie bedzie zadna niespodzianka. Zrobi on z tego spotkania bardzo trudny do ogladania i sedziowania pojedynek, z wieloma klinczami i przerwami ringowymi. Wytraci szybszego Pascala z jego rytmu i rozbije jego koncentracje. Hopkins, pomimo swego wieku jest niesamowicie sprawnym fizycznie zawodnikiem, ktorego olbrzymie doswiadczenie przewyzszy to wszystko co Pascal ma do zaoferowania.
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 01-12-2010 18:35:32 
JW

Hopkins to spryciarz i lis ringowy...Styl walki Hopkinsa będzie mu pasował....
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 01-12-2010 18:36:06 
Styl walki Pascala rzecz jasna...Który walczy ,skraca dystans,wprost idealnie do klinczy jak Holy vs Tyson
 Autor komentarza: arnold82
Data: 01-12-2010 20:09:09 
Jak sobie przypomnę 46 letniego Holyego skaczącego 12 rund po ringu jak sarenka i lejącego tego ruskiego małpoluda jak worek treningowy to wygrana Bernarda przestaje być dla mnie fantastyką naukową.
Od metryki ważniejsze są geny które decydują o szybkości starzenia się a te B-hop ma chyba dobre.

Będzie to ciekawy eksperyment sportowo medyczny, który chętnie obejrzę.
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 02-12-2010 00:14:00 
Geny + Sprytny styl + Umiejętności i praca na treningach + Psychika + Dobre prowadzenie się...
 Autor komentarza: Dominic
Data: 07-12-2010 12:07:47 
Pascal zrobi ko na Hopkinsie - wspomnicie moje słowa :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.