TAJBERT GOTOWY NA KAŻDY WARIANT

Redakcja, sportbox.ru

2010-11-25

Mistrz świata organizacji WBC w w kategorii super piórkowej Witalij Tajbert (20-1, 6 KO) oznajmił, że nie może się doczekać pojedynku z Takahiro Ao (19-2-1, 9 KO). Starcie odbędzie się 26 listopada w japońskiej Nagoyi i dla 28-letniego pięściarza będzie drugą obroną pasa wywalczonego rok temu.

- Do Japonii przyjechaliśmy wcześniej i zdążyłem się już zaaklimatyzować. Jest tu bardzo ładnie, a ludzie zachowują się życzliwie. Na pojedynek czekam z niecierpliwością - powiedział Niemiec kazachskiego pochodzenia. Jego szkoleniowiec Magomet Szaburow uważa, że w pojedynku z Ao Tajbert będzie przygotowany na każdy wariant. - Z przygotowań jesteśmy bardzo zadowoleni. Jesteśmy gotowi na wszelkie niespodzianki. Będzie to pierwsza walka Witalija poza Niemcami, niemniej jest on doświadczonym bokserem i nie ma powodów do obaw - powiedział szkoleniowiec niemieckiej grupy Universum.

Pojedynek Tajbert-Ao odbędzie się na gali, której głównym wydarzeniem będzie inne starcie o mistrzostwo świata, mianowicie walka Hozumiego Hasegawy (28-3, 12 KO) z Juanem Carlosem Burgosem (25-0, 18 KO) o wakujący pas WBC w kategorii piórkowej.