GOMEZ KONTUZJOWANY, WOLAK PRZED ŻYCIOWĄ SZANSĄ!

Redakcja, Informacja własna

2010-11-25

Znany z pierwszej edycji "Contendera" Alfonso Gomez (22-4-2, 11 KO) wycofał się dziś z planowanej na 4 grudnia potyczki z Julio Cesarem Chavezem Jr. (41-0-1, 30 KO) z powodu kontuzji ręki. Zastąpi go Paweł Wolak (27-1, 17 KO), który już kilka miesięcy temu przymierzany był do walki z synem legendy boksu. Polski pięściarz podpisał już kontrakt na ten pojedynek. Do walki, której stawką będzie należący do Meksykanina pas WBC Silver w kategorii średniej, pozostało tylko dziesięć dni.

Trenowany przez Tommy'ego Brooksa "Wściekły Byk" już w poniedziałek wylatuje do Kalifornii, gdzie w przyszłą sobotę na Honda Center w Anaheim stanie przed swoją życiową szansą. Po porażce z rąk Ishe Smitha, 29-letni Polak łatwo wygrał sześć kolejnyych walk, w tym trzy przed czasem.

Z obozu Chaveza Juniora, który w słynnym Wild Card Gym przygotowuje się pod czujnym okiem Freddiego Roacha i przy pomocy Alexa Arizy, od pewnego czasu dobiegają wiadomości o wysokiej formie młodego Julio. Walkę wieczoru poprzedzać będą starcia Donaire-Sidorenko, Soto-Antillon i Garcia-Lontchi.