GŁADKIE ZWYCIĘSTWO KOŁODZIEJA

43-letni John McClain (25-9-2, 17 KO) przed walką z Pawłem Kołodziejem (27-0, 16 KO) odgrażał się, że Polaka spotka podobny los jak Przemysława Saletę, którego w 1994 roku Amerykanin znokautował w 1. rundzie walki. Jak mieliśmy się okazję przekonać, z dawnej siły McClaina nie zostało wiele. 30-letni Kołodziej odniósł gładkie zwycięstwo, nokautując przeciwnika już w 3. rundzie podczas walki wieczoru gali Wojak Boxing Night w Nysie.

Pierwsza runda pojedynku nie zapowiadała tak szybkiego zakończenia. Pięściarze wzajemnie czarowali się, zadając bardzo mało ciosów. W drugiej odsłonie przewaga „Harnasia” zaczęła się powoli uwidaczniać, do tego stopnia, że w przerwie przed trzecią rundą szkoleniowiec Kołodzieja Fiodor Łapin stwierdził: „McClain nie ma nic, poza tym, że bajeruje”. Kołodziej wiedział już najwyraźniej, że rywal wielkiej krzywdy mu nie zrobi, więc od początku trzeciego starcia zaatakował agresywnie i niedługo później McClain poleciał na deski po długim lewym prostym. Amerykanin chyba sam nie mógł uwierzyć w to, że sędzia ringowy Mirosław Brózio postanowił nie przerywać walki i wkrótce ponownie znalazł się na macie, bardziej po zderzeniu z Kołodziejem, niż po ciosie Polaka. Egzekucja została odroczona tylko na kilkadziesiąt sekund. Po serii dość chaotycznych uderzeń Kołodzieja, 43-latek ponownie zapoznał się z deskami i nie próbował już z nich się podnieść.

Pochodzący z Krynicy pięściarz odniósł 27. zawodowe zwycięstwo, za które odebrał pas WBC Baltic w kategorii junior ciężkiej. Niewykluczone, że już w 2011 roku wysoko notowany w rankingach czołowych federacji Kołodziej powalczy o kolejne trofeum, tym razem pas światowej organizacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 20-11-2010 23:38:46 
raczej gładka szopka ku radości gawiedzi
 Autor komentarza: odyniec
Data: 20-11-2010 23:39:25 
niby o jaki pas bo chyba tylko Gilermo Jones ktory nie jest brany pod uwage w super six a skoro dogadali z Kingiem walke dla Diablo w Polsce to moze przy okazji i to dla Harnasia
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 20-11-2010 23:43:10 
UrbanHorn
Cieszysz sie, że Diablo bedzie bronil pasa w Polsce?? Widzisz jak KP dba o swoich ? Łza sie w oku kręci.
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 20-11-2010 23:43:56 
Fiodor Łapin stwierdził: „McClain nie ma nic, poza tym, że bajeruje”

Warto zapytać... To kto i po co dobiera przeciwników? Jaki cel miała mieć walka z McClainem? Jeśli KP ma gdzieś kibiców czy Łapin nie powinien się wstrzymać z takimi tekstami?

No cóż - ale stało się, zostało to powiedziane i tym samym ukazało bezdenną nijakość KP. Łapin pokazał jak wielką obelgą dla kibiców są takie gale. Pokazał prostackie sięganie po pieniądze kibica.

Wstyd!!!
 Autor komentarza: czerwony
Data: 20-11-2010 23:44:44 
WSPÓŁCZUJĘ LUDZIOM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE I PEŁNI NADZIEI POJECHALI NA GALĘ DO NYSY :-)

To musi być smutne: człowiek jedzie na galę boksu, a na miejscu okazuje się, że boksu nie będzie - będzie cyrk!

:-)
 Autor komentarza: Rasminho
Data: 20-11-2010 23:47:38 
heh,sędzia się Bózio się trochę pogubił w 3 rundzie. Nie wiem po co taki rywal dla Kołodzieja,oby wypaliło z Hereliusem...
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 20-11-2010 23:48:09 
krzysiek - nie odwracaj kota ogonem. Ja piszę o propagandzie, w której sprzedaje się kibicom WIELKIE SUKCESY typu walka Włodarczyka w Polsce. Tymczasem Łapin podczas walki pokazuje nam, że Kołodziejowi podczas "walki wieczoru" podstawiono w 100% ŚWIADOMIE bokserskie zero.

Ileż i jak długo można robić z kibiców matołów???
 Autor komentarza: bokser88
Data: 20-11-2010 23:49:51 
czerwony wygrałem bilety na konkurencyjnej stronie, nawet ich nie otrzymałem. to jest dopiero cyrk
 Autor komentarza: odyniec
Data: 20-11-2010 23:50:19 
Rasminho
to o Hereliusa niby na wiosne chodzi?
 Autor komentarza: bokser88
Data: 20-11-2010 23:52:41 
żeby nie było niedomówień chodzi o stronę box...news.pl
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 20-11-2010 23:53:46 
UrbanHorn
HaHaHa myślisz ze ja nie potrafię tego racjonalnie ocenić?? Ale tak krawiec kraje...... Nie ma w KP bokserów klasy Adamka ( chociaz ostatni dobór rywali coraz bardziej mi KP przypomina). Właściwie to nie wiem co lepsze? Rzucanie średniaków na głęboką wode i topienie ich czy takie prowadzenie i danie im możliwości ewentualnych sukcesów. Bylo na świecie wielu bardziej utalentowanych od Diabla czy Kolodzieja , ale przez głupie prowadzenie niczego nie osiągnęli.
 Autor komentarza: oldschool
Data: 20-11-2010 23:59:22 
Eee w telewizji widziałem, że zamiast buczeć to kibice cieszyli ryja :) Pocieszające, że z gali na gale jest ich coraz mniej. Chyba nawet bokser.org powinien umieszczać relacje z gal Wasilewskiego w dziale Humor. Poza naszą krytyką chyba przydałyby się artykuły (np. na BOKSER.ORG) z cyklu: "szopka Wasilewskiego"

kompromitacja
 Autor komentarza: RaFIChWdP
Data: 21-11-2010 00:00:00 
Kołodziej drewniany ..zero serii,,bał sie starego Mcline`a jak diabel wody świeconej pierwsze 2 rundy przegral.Master zjada Janika,,Kołodzieja,,na dzien dzisiejszy jak chce,,a pisanie o gładkim zwyciestwie Pawla to spora przesada,,,Sedzia nadaje sie do pchania karuzeli powinien szybciej to przerwać najpierw przerywa walke potem liczy co za klown Jerzy Brózio braklo mi jeszcze Kromki
 Autor komentarza: Rasminho
Data: 21-11-2010 00:03:16 
do odyniec:
nom,G.Jones ma przecież iść do ciężkiej,także Herelius ma się bić o pełnoprawnego mistrza,wśród kandydatów jest ponoć Kołodziej
 Autor komentarza: Ziaro
Data: 21-11-2010 00:04:01 
Witam
Ja akurat nie mialem w ten wekend promocje w UPC i mam doblokowany cały pakiet canal + wiec zdecydowalem sie ogladac mecz Milan -Fiorentina i ogolnie rzecz ujmujac bardziej znam sie futbolu niz boksie , ale zaraz po meczu przerzuciłem na polsat sport i oglądałem tą szopke.
Powiem tylko jedno odnośnie biletów byłem jakiś czas temu na dwóch galach grupy p. Wasilewskiego w Dąbrowie Górniczej i powiem tyle w 2 przypadku miejsca miałem w 1 rzędzie przy ringu i nie płaciłem za to ani zł , podobnie jak w 1 przypadku gdzie miejsca miałem tylko ciutek gorsze i dodam też ,że z kibiców którzy byli na tych galach mało kto płacił gdyż bilety dostawało się z zakładów pracy które to sponsorowały dana gale , wyjątkiem są napewno gale gdzie już np Diablo walczy o swój Pas WBC .
A sama walka cóż przyjechał emeryt po wypłate i tyle , bo albo się ściąga emerytów albo kelnerów spod bylejakiej budki z piwem(a i tam są czasem moim zdaniem ciekawsze pojedynki:P)
 Autor komentarza: ernie
Data: 21-11-2010 00:06:34 
3 ostatni rywale Kołodzieja odpowiednio w rankingu boxrec'a na: 163, 140 i 193 miejscu, a Kostyra chce mi wmówić, że teraz to już tylko walka o mistrzostwo świata :///.
 Autor komentarza: Ziaro
Data: 21-11-2010 00:09:11 
Ernie przecież wiadomo ile jest federacji jakiś pasek od spodni zawsze się znajdzie:)
 Autor komentarza: rogal
Data: 21-11-2010 00:21:25 
UrbanHorn, bardzo celna uwaga, też zwróciłem uwagę na ten tekst Łapina.

Niechcący zburzył propagandę, wg której Amerykanin to król boksu.

Straszny wstyd. Wiedziałem, że ten zawodnik fiknie kozła maks do 3 rundy.

pozdrawiam
 Autor komentarza: G0ral
Data: 21-11-2010 00:22:47 
Ja widzialem jak gosciu w jedym z pierwszych rzedów centralenie spał :D.
 Autor komentarza: Foreman
Data: 21-11-2010 00:27:04 
Zgadzam się z Ziaro.Paskek od spodni sie zawsze jakis znajdzie :D.
Kołodziej w walce o mistrzostwo niema szans.Walczy z kelnerami.Niech pojedzie gdzieś na granice na jakieś wyzwanie,a nie nokałtuje kelnerów.A gale w Polsce są NAJGORSZE,wedługmnie!
 Autor komentarza: Ziaro
Data: 21-11-2010 00:29:30 
Ten w 1 rzędzie (o ile takowy był) to często zaglądał do viproomu:)
 Autor komentarza: Thouvionne
Data: 21-11-2010 00:36:39 
Jak zwykle z uwagą wysłuchałem końcowej pinii Andrzeja Kostyry, który powiedział o McClainie:
"Był mniej niebezpieczny niż Nikita Chruszczow w ONZ-cie, kiedy walił butem w mównicę"
Podejrzewam, że gdyby walkę sędziował Ian John Lewis (ten od Diablo), to mógłby zdyskwalifikować Pawła za ciosy, gdy brodaty JMcC klęczał dwukrotnie na macie. Ale może się mylę, bo sędzia ten ostatnio jest na topie.
 Autor komentarza: ernie
Data: 21-11-2010 00:41:20 
Ziaro
Racja :], może Kostyra miał na myśli pas: IBU Intercontinental Baltic :D. Tak poza tym to kibicuję Kołodziejowi jak najbardziej, tylko niech przestaną już mydlić ludziom oczy jaki to on już jest wspaniały jak chyba najgroźniejszym jego rywalem był podstarzały Calloway.
 Autor komentarza: KubaW
Data: 21-11-2010 00:46:20 
Z jednej strony absolutnie się z wami zgadzam. Gale od Wasilewskiego to w 90 procent cyrk, sprowadza się zawodników wątpliwej klasy a w związku z tym nie wyciska się maksimum potencjału ze swoich zawodników, dochodzi kiepska otoczka tych gal itp. No ale z drugiej strony czego tu się spodziewać? Panowie jesteśmy w Polsce. Dla przeciętnego Polaka boks kojarzy się z Andrzejem Gołotą, mniej z Adamkiem. Co więcej kojarzy się z Ameryką nie Polska. Nie ma tutaj wielkiej koniunktury na boks. Gale jakie są takie są bo zawodników mamy jakich mamy. Adamek to wyjątek potwierdzający regułę. Wasilewski robi z Diablo Włodarczyka gwiazde nie tylko bokserską ale i brukowców. Wysłał go żeby potańczyć pokazać się i żeby Kowalski i Nowak znali jego facjate. Mamy tego jednego mistrza względnie rozpoznawalnego który walczy w Polsce a i tak nie zapełnia Torwaru. Ktoś kto rzuca przykład gal Gmitruka też nie do końca ma racje. Zgadzam się ze tam może bardziej patrzy się pod kątem rozwoju zawodnika ale lepszym potencjałem ludzkim dysponuje Wasilewski. Jeden Master to za mało żeby przyciągnąć wielką widownie bo na dobrą sprawę nazwisko Masternak mało komu coś mówi. Nie ma tutaj rozwiązania. Gale Wasyla są kiepskie a lepsze mogą być tylko przy wielkiej i wytężonej pracy. A po co coś takiego robić skoro można zorganizować gale w Nysie gdzie ludzie połowa ludzi zapłaci za bilety żeby zobaczyć boks choć się na nim nie znają i żeby zobaczyć Kołodzieja choć nie wiedzą kim on jest. Trzeba by zainwestować w podstawy. Trenerów,sale treningowe,sparingpartnerów,rywali i czekać kilka lat aż z tego wszystkiego wykluje się prawdziwy mistrz który nakręci biznes. A nie ma jeszcze takiego kozaka który by wrzucił tyle kasy w boks na naszym podwórku żeby to zrobić. Jak dla mnie patrząc racjonalnie,bez zbędnych emocji i uwzględniając czynnik biznesowy Wasilewski wyciąga tyle z tych gale ile można wyciągnąć jeśli chce się zarobić a przy tym zrobić jakiś najmniejszy krok do przodu dla zawodników. Co nie zmienia faktu że w życiu bym za bilet na gale Wasilewskiego nie zapłacił.
 Autor komentarza: Daro603
Data: 21-11-2010 00:59:09 
Mi się podobała walka Pawła Kołodzieja.
Świetny był ten długi lewy prosty po którym McLain padł na deski... BRAWO PAWEŁ TAK TRZYMAĆ;-)
 Autor komentarza: DarekR
Data: 21-11-2010 01:02:17 
nie lubię psioczyć na swoich, ale te gale są żałosne. Walka wieczoru jeszcze bardziej żałosna i do tego ta owacja kibiców... po takiej walce, powinni tam skandować "bij się w końcu z jakimś poważnym przeciwnikiem" heh a tam to wyglądało jak by banda omamionych ludzi była ślepa.
 Autor komentarza: nopainnogain
Data: 21-11-2010 01:06:12 
Leci powtorka na polsacie :)
Ale ten czarny komediant a sedzia jeszcze lepszy,macha ze koniec,zachwile zaczyna liczyc,pozwala dalej walczyc znow czarny pada, sedzia znow macha ze koniec i znow zaczyna liczyc.
Czarny role odjebal buhha hhhhaa masakra,oczami mryga udaje ze w szoku jest, oco tu chodzi?
 Autor komentarza: Daro603
Data: 21-11-2010 01:09:30 
Ile Paweł ma dokładnie lat????. Na niektórych stronach pisze że urodził się w 1980r a na innych że w 1984r.
Która data jest prawidłowa??:-o
 Autor komentarza: nopainnogain
Data: 21-11-2010 01:18:39 
To nie jest wina Pawla ze ma takich przeciwnikow,ciekawi mnie co bedzie w starciu z czolowka,obiecuje Wasyl ze nastepna walka moze byc juz z konkretnym przeciwnikiem.
 Autor komentarza: Thouvionne
Data: 21-11-2010 01:22:21 
Ta druga data pewnie służy temu, aby Paweł mógł powalczyć jeszcze o jakiś pas młodzieżowy. Daty urodzin dobierać najlepiej tak, jak u gimnastyczek w Chinach, czyli tak, jak pasuje i jest wygodnie.
 Autor komentarza: Deter
Data: 21-11-2010 01:24:57 
Największy cyrk urządził sędzia.
 Autor komentarza: numernabis
Data: 21-11-2010 01:25:07 
oglądałem powtórkę .Kołodziej po walce powiedział że efekt tego lewego prostego zaskoczył nawet jego??? fakt John fiknoł jakoś za bardzo
A jak już się podniósł po tym ciosie to bardzo się zdziwił że sędzia go dopuścił . Kołodziej się na niego rzucił a chłopak aż przyklęknął, szczęśliwie nic nie dostał od Pawła. Po chwili kolejny atak huraganowy Pawła i nic nie weszło a mimo to John padł na dechy. co najmniej to było trochę dziwne.
 Autor komentarza: towarzysz
Data: 21-11-2010 07:33:05 
to ten, jak mu tam, kołodziej, to bokser..,hehe takie cyrki tylko w polsce. żałosne gale, żałośni przeciwnicy i ich żenujący rywale. jeden wielki szrot. dziwne ze ten człenio, kołodziej jest brany pod uwagę.
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 21-11-2010 09:26:01 
On już nie ma pseudonimu "Harnaś" i nie chcę żeby go tak nazywano ;]
 Autor komentarza: punch
Data: 21-11-2010 10:08:45 
Ludziska dajcie sobie spokój. Nie ma okim ani o czym pisać.
 Autor komentarza: holy
Data: 21-11-2010 10:23:57 
SWOJĄ DROGĄ, CO TA LAILA WIDZIAŁA W TYM BOKSERZE LIGI OKRĘGOWEJ?!
 Autor komentarza: dulaf
Data: 21-11-2010 10:45:17 
Holy a skad wiesz jakim jest człowiekiem, pomyśl trochę zanim napiszesz komentarz, a nie oceniasz go tylko przez to jakim jest pięściarzem .
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 21-11-2010 11:14:11 
Paulpolska, on nie pseudonimu Harnaś, bo to nazwa piwa konkurencji. Dlatego.
 Autor komentarza: Hammer5
Data: 21-11-2010 11:16:10 
Walka, jak to walka, typowy polski poziom. I jeszcze słynny p. Brózio w roli sędziego ringowego. Małpi cyrk na maksa.
 Autor komentarza: milek762
Data: 21-11-2010 11:55:11 
ale co tak psioczycie gala niebyła najwyższych lotów bo wiadomo w jakiejej pipidówie Nysie !
wiadomo że do Amerykańskich czy Niemckich gal choćby z udziałem Kliczków daleko nam !!
wasilewski robi najmnijeszym nakładem finansowym.
irytowało mnie jak oglodałem powtórke na Polsacie otwartym
przerwa międzu 1 a 2 rundą jakieś 15 min to jakieś jaja

Co do samej walki Kołodziej niezprezentował sie zle

ma wzrost i dość mocny cios wcale nie uważam że Masternakowi byłoby znim łatwo

Niemniej ani Z huckiem ,tym bardziej z Cunnighamem nie wygrałby
z Diablo niebędzie walczył !z Gilermo Jonesem ew też mu niebędzie łatwo ..
jak ma jaja wasilewski niech go wystawi do Eliminatora np Wba
zobaczymy co jest wart !!!

ztym sedzią Bruzio to jakieś jaja powinien od razu zakończyć Walke po nockadawnie!!

Wbc jest dość wysoko
 Autor komentarza: renovatio
Data: 21-11-2010 15:53:23 
Czy ta walka na Boardwalk Hall w Atlantic City i te w Nysie to na pewno ta sama dyscyplina sportu?
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 21-11-2010 16:11:59 
Kołodziej taki bilans i wciąż z takimi zawodnikami walczy, żenada. do niedawna zarzucano Masterowi, że walczy ze słabymi zawodnikami, ale to z kim walczy Kołodziej to już naprawdę kiepski poziom. Wasyl widać nie ma zaufania do tego boksera. u Hutkowskiego taki przeciwnik da się jakoś jeszcze wytłumaczyć ale w przypadku Pawła brakuje argumentów by go bronić. w tym wieku i z takim bilansem powinien walczyć z dużo lepszymi zawodnikami. Dobór przeciwników najłatwiej można usprawiedliwić w przypadku Izu Ugonoha ponieważ on ma jak na razie dwie walki na koncie. Poza tym Izu jak na tak krótkie doświadczenie w boksie zaprezentował się bardzo dobrze.
 Autor komentarza: muratan
Data: 21-11-2010 20:11:14 
W zasadzie nie wiem od czego zacząć. Widowisko transmitowane wczoraj przez profesjonalną stację Polsat pokazało jeszcze raz brak wyobraźni i powaznego podejścia organizatorów to zjawiska jakim jest promocja sportu, czytaj boksu.Zaczynamy od wywiadu z Panem Promotorem: który wygladał jakby sie zawiesił w prózni podczas odpowiedzi na pytania. Błędny wzrok, spóźniony czas reakcji etc.Dalej podczas wywiadu za "grobu" było słychać anonsera, którego tonacja głosu przypominała stypę.A więc dostosował sie do tego co mogliśmy obserwować.Zawodnicy: Hutkowski,solidny bokser nie może walczyć z pracownikami budowlanymi.
Co do Kołodzieja,zakontraktowanie takiego przeciwnika to niszczenie kariery zawodnika o ciagle jeszcze nie wykorzystanych mozliwościach.
Myślę że robienie wagi przez Jackiewicza zostanie głównym Jego problemem, szkoda, nastepny który dołącza do grupy szablonowców.
Na deser komentarz Pana Kostyry, porównującego ciosy w głównej walce wieczoru do ciosów Alego to sygnał że czas najwyższy wyłączyć telewizor.Smutne widowisko mimo dużej radości widzów.Wysokie miejsca rankingowe o których wspominał "Promotor" zobowiązują do sprowadzania bardziej wymagających przeciwników.A,, zapomniałem zagraniczny sędzia
z dużym brzuchem, to jedyne pocieszenie po tej gali , Polska mu służy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.