KOHL MUREM ZA CZAGAJEWEM

Redakcja, boxing.de

2010-11-18

Klaus-Peter Kohl, promotor byłego mistrza świata w wadze ciężkiej Rusłana Czagajewa (26-1-1, 17 KO) wyraził swoje niezadowolenie w związku z niedawną wypowiedzią Kalle Sauerlanda, który poddał w wątpliwość możliwość organizacji walki 32-letniego Uzbeka z posiadaczem pasa WBA Davidem Haye'em (25-1, 23 KO). - Nie sądzę, aby ta walka miała się odbyć. Reguły dopuszczania pięściarzy do pojedynków w Wielkiej Brytanii są na tyle restrykcyjne, że za zorganizowanie starcia z chorym na wątrobę Czagajewem może grozić nawet kara - powiedział syn Wilfrieda Sauerlanda w wywiadzie dla niemieckiego Bildu.

Według Kohla, obóz Haye'a zwyczajnie próbuje się wykręcić od spotkania z jego podopiecznym, gdyż obawia się straty mistrzowskiego tytyułyu. - Czytałem wypowiedź Sauerlanda i bardzo mnie ona zdenerwowała. Po raz kolejny próbują uniknąć walki z moim pięściarzem. W ubiegłym roku grupa Sauerland Event nie dopuściła do rewanżu między Rusłanem a Nikołajem Wałujewem, który powinien się był odbyć w Helskinkach. Pojedynek odwołano z niezrozumiałych przyczyn, które dziwią kibiców do dziś. Pierwsza walka obu zawodników odbyła się na tych samych zasadach i od tej pory stan zdrowia Rusłana nie zmienił się. Również Władimir Kliczko walczył z Rusłanem na identycznych zasadach, co Wałujew w 2007 roku. W tej chwili Sauerland Event zaczyna kolejną kampanię przeciwko Czagajewowi. Jednak tym razem nie pozwolę im na to. Dla mnie sprawa jest jasna: Haye i Sauerland boją się utraty pasa, a razem z nim dochodów z walki z braćmi Kliczko - twierdzi Kohl, szef grupy Universum.

- Kto powiedział, że walka Haye'a z Rusłanem obowiązkowo musi odbyć się w Anglii? Jeśli nie uda nam się porozumieć, to ogłoszony zostanie przetarg promotorów. Zwycięży ten, kto wyłoży największą sumę pieniędzy i sam wówczas zdecyduje gdzie zorganizować walkę. Tak mówią przepisy WBA. Jesteśmy w pełni zdolni do tego, aby złożyć świetną ofertę finansową. Może wyjść nawet tak, że pojedynek odbędzie się w Rosji - zdradza promotor Czagajewa, który status oficjalnego pretendenta do pasa WBA uzyskał w maju, kiedy to wyraźnie na punkty pokonał Kaliego Meehana.