CHAVEZ ZAPOWIADA ŻYCIOWĄ FORMĘ

Leszek Dudek, fightnews.com

2010-11-18

Pod okiem wybitnych specjalistów, Freddiego Roacha i Alexa Arizy, Julio Cesar Chavez Jr. (41-0-1 , 30 KO) intensywnie trenuje przed planowanym na 4 grudnia pojedynkiem z Alfonso Gomezem (22-4-2, 11 KO). Stawką walki, która odbędzie się w Honda Center w Anheim (Kalifornia), będzie należący do Chaveza pas WBC Silver w kategorii średniej.

- Zdaję sobie sprawę z tego jak ważna jest ta walka. Wiem, że Alfonso Gomez jest wojownikiem, ale jestem od niego lepszy. To największy dotychczas pojedynek w mojej karierze i nie zamierzam go przegrać. Teraz kontynuuje to, co przez kilka tygodni robiłem w Culiacan. Będę lepszy, niż kiedykolwiek. Pracujemy już nad strategią walki. Dedykuję ten pojedynek mojemu ojcu - oświadczył syn meksykańskiej legendy.

Na tej samej gali czołowy pięściarz P4P, Nonito Donaire (24-1, 16 KO), zmierzy się z Władimirem Sidorenko (22-2-2, 7 KO) w walce, której stawką będzie tymczasowy pas WBA w wadze koguciej. Kibice zobaczą również mistrza trzech kategorii, Humberto Soto (53-7-2, 32 KO), który stanie do trzeciej obrony pasa WBC w wadze lekkiej. Jego rywalem będzie Urbano Antillon (28-1, 20 KO). Również w Anheim zaprezentuje się niespełna 23-letni Miguel Angel Garcia (23-0, 19 KO), który w piątej tegorocznej walce stanie naprzeciw Franscisco Leala (14-5-3, 9 KO). Znany jako "Mikey Garcia" pięściarz jest przez federację WBC notowany jako #11 w dywizji piórkowej.