KOLEJNY TEST DLA BROOKA

Utalentowany Brytyjczyk, Kell Brook (22-0, 15 KO), już 11 grudnia ponownie zaprezentuje się w ringu. Przeciwnikiem 24-latka z Sheffield będzie doświadczony Michael Clark (40-5-1, 18 KO), a do spotkania dojdzie na ringu w Liverpoolu podczas gali Franka Warrena. Stawką potyczki będzie należący do Kella tytuł federacji WBO Inter-Continental.

Występujący w kategorii półśredniej Brook, uważany jest przez znawców bokserskich za przyszłą gwiazdę swojej dywizji. Chłopak którego idolem jest ‘Prince’ Naseem Hamed, znany jest polskim kibicom głównie z pokonania Krzysztofa Bieniasa. W ringu cechuje go doskonała koordynacja połączona z niesamowitym luzem i wyczuciem dystansu. Co bardzo istotne, Kell ma także czym uderzyć, o czym przekonało się 15 jego ringowych przeciwników, z którymi młody bokser wygrał przed czasem.

Jednakże 11 grudnia Brooka czekać będzie pierwszy poważny test w zawodowej karierze. Naprzeciw niego stanie bowiem 37-letni Clark, który dotychczas występował w wadze lekkiej. Pochodzący z miasta Columbus w stanie Ohio pięściarz znany jest głównie z programu ‘Contender’. Natomiast europejskim kibicom z przegranej walki o pas WBO z dobrym znajomym Macieja Zegana, Arturem Grigorianem, do której doszło w 1999 roku. Jest to zawodnik twardy, nieustępliwy i mimo iż nie posiada piorunującego ciosu to jednak w swojej karierze uporał się z wieloma obiecującymi bokserami.

Biorąc po uwagę możliwości obydwu pięściarzy, przy całym szacunku dla Amerykanina, wydaje się mało prawdopodobne, aby zatrzymał on karierę rozpędzonego Brytyjczyka. Brook musi jednakże uporać się z nim w sposób na tyle przekonywujący, aby w następnej kolejce jego promotorzy bez cienia strachu sprowadzali mu coraz to bardziej wymagających oponentów. Tylko tak bowiem ‘Kid’ będzie się rozwijał, a w niedalekiej przyszłości kto wie, może zajmie miejsce swojego idola ‘Princa’?

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.