ARUM: PIERWSZY NA NASZEJ LIŚCIE JEST FLOYD MAYWEATHER

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-11-14

Bob Arum wyznał, że doprowadzenie do walki dwóch najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe będzie dla niego priorytetem w najbliższych tygodniach. Jego najsłynniejszy podopieczny, Manny Pacquiao (52-3-2, 38 KO), dzisiejszej nocy udowodnił swoją klasę, kompletnie rozbijając silnego jak tur Antonio Margarito (38-7, 27 KO). Kibice na całym świecie chcą teraz zobaczyć genialego Filipińczyka w walce z  niepokonanym Floydem Mayweatherem Jr. (41-0, 25 KO).

Najpierw szef Top Rank musi jednak wybadać czy chimeryczny Amerykanin jest takim pojedynkiem zainteresowany. Potem należy rozwiązać największy obecnie problem Floyda - sytuację prawną. Arum, który dzięki swoim rozległym kontaktom zdołał przekonać członków Komisji Sportowej Stanu Nevada do przywrócenia "Tony'emu" licencji bokserskiej, może wydatnie pomóc (lub zaszkodzić) Mayweatherowi.

- My, tak jak wszyscy, też chcemy zobaczyć Manny'ego z Floydem. Póki co, nie wiemy jednak czy to wogóle możliwe. To w tej chwili priorytet. Najpierw sprawdzimy czy Floyd chce tej walki, a potem ustalimy, czy nie ma przeszkód, by pojedynek odbył się w Teksasie. Tym będziemy się zajmować przez najbliższe tygodnie - powiedział Arum.