HAYE OBRONIŁ TYTUŁ

2010-11-13

David Haye (25-1, 23 KO) zastopował przed momentem w trzeciej rundzie Audleya Harrisona (27-5, 20 KO), skutecznie broniąc pasa federacji WBA wagi ciężkiej.

Przez blisko pięć minut na ringu wiało nudą, a obaj panowie szachowali się zwodami. Dopiero reprymenda ringowego Luisa Pabona oraz buczenie publiczności popchnęły mistrza świata do dwóch krótkich zrywów jeszcze w drugim starciu.

Wszystko rozstrzygnęło się w trzeciej odsłonie. David przepuścił prawy prosty rywala i skontrował swoim prawym sierpowym. Harrison oparł się o liny, a Haye zaskoczył go bardzo szybkim prawym prostym z doskoku. Potem schowanego za podwójną gardą pretendenta David zasypał całą serią ciosów, ostatecznie posyłając na deski prawym sierpem. Audley wstał z wielkim trudem na dziewięć, lecz po pierwszym ciosie po liczeniu znów się zachwiał i sędzia przerwał pojedynek, ratując półprzytomnego Harrisona. Tym samym Haye po raz drugi obronił tytuł mistrza wszechwag.