LICINA CHALLENGEREM CUNNINGHAMA

2010-11-13

Po ciekawych dwunastu rundach Enad Licina (19-2, 10 KO) pokonał Felixa Corę Jr (22-4-2, 12 KO), nabywając tym samym status oficjalnego pretendenta federacji IBF kategorii cruiser.

Pierwsze minuty to dominacja Liciny, który zepchnął rywala do głębokiej obrony. Gdy wydawało się, że Serb wygra wyraźnie, w końcówce trzeciej rundy nadział się na kontrujący lewy sierpowy Amerykanina, po którym był na skraju nokautu. Potem pojedynek się wyrównał, a obaj bokserzy stanęli na środku ringu za podwójną gardą, wymieniając ciężkie ciosy. W dziewiątym starciu Corę dopadł wyraźny kryzys, a Enad podkręcił trochę tempo, przypieczętowując swoją przewagę. Co prawda Amerykanin rzucił się do desperackiego ataku w ostatniej, dwunastej odsłonie, ale po minucie zeszło z niego powietrze i ostatnie sekundy także należały do Liciny. Po gongu kończącym walkę sędziowie jednogłośnie opowiedzieli się za Enadem, punktując 116:113, 116:112 i 117:112.