BĘDZIE PROTEST DO WBA W SPRAWIE WALKI N`JIKAM vs KHURTSIDZE

Walka o tytuł tymczasowego mistrza świata WBA wagi średniej, która odbyła się 30 października w Paryżu, między Gruzinem Awtandilem Khurtsidze (22-2-2, 13 KO) i mieszkającym we Francji Kameruńczykiem, Hassanem N'Dam N'Jikamem (25-0, 17 KO), zakończyła się bokserskim skandalem.

Przypomnijmy, że jednogłośną decyzją sędziów zwycięstwo przyznano zawodnikowi gospodarzy, a mimo to licznie zgromadzona, w hali Palais de Paris Sport, miejscowa publiczność wygwizdała ten werdykt. Swój protest wyraziła także grupa promotorska Gruzina, Elite Boxing Promotions z Ukrainy, która podważyła nie tylko uczciwość sędziów, w tym arbitra ringowego, który m.in. świadomie dopuścił do tego, że Khurtsidze przez pół drugiej rundy walczył bez ochraniacza na zęby, ale także zachowanie organizatorów, którzy nie doprowadzili zwycięzcy do kontroli antydopingowej po zakończeniu pojedynku.    

W związku z tym Ukraińcy oficjalnie ogłosili, że zamierzają szukać pomocy World Boxing Association, domagając się unieważnienia ww. pojedynku i jak najszybszej walki rewanżowej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.