SZEF HBO SPORTS: MAYWEATHER PRZERWAŁ NEGOCJACJE BEZ PODANIA PRZYCZYNY

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-11-03

W końcówce lipca Ross Greenburg ujawnił, że pełnił rolę pośrednika podczas negocjacji przed walką Pacquiao-Mayweather. Szef HBO Sports kontaktował się wówczas z Bobem Arumem z Top Rank i managerem Floyda - Alem Haymonem. Prezydent HBO, Oscar De La Hoya, oraz doradca Mayweathera, Leonard Ellerbe, zgodnie stwierdzili wówczas, że żadne rozmowy w rzeczywistości nie miały miejsca.

Pomimo tego Greenburg przekonuje, że w pewnym momencie finalizacja kontraktów była niezwykle bliska. Za drugim razem Mayweather przerwał negocjacje bez podania przyczyny.

- W obydwu przypadkach byliśmy o krok od finalizacji. Musielibyście zapytać Floyda czemu się wycofał. Do dziś nie wiem dlaczego to zrobił. Tylko on zna odpowiedź. Byliśmy tak blisko podpisania kontraktów, że jeżeli po raz trzeci zasiądziemy do negocjacji, to wierzę, że nic już nie stanie na drodze. Jestem optymistą. Wpierw jednak Manny musi uporać się z Margarito, a Floyd ze swoim życiem prywatnym. To dwa duże problemy. Jeżeli jednak uda się je obejść, to nie widzę powodu, by negocjacje po raz trzeci miały zostać zerwane - powiedział Greenburg.