SYLVESTER LEPSZY OD ORALA

2010-10-30

Sebastian Sylvester (34-3-1, 16 KO) posłał Mahira Orala (28-3-2, 11 KO) na deski w rundzie ósmej, dziewiątej i jedenastej, wygrywając ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów 117:107, 117:107 i 119:106. Tym samym Niemiec już po raz trzeci obronił tytuł mistrza świata federacji IBF.

Pierwsze dziewięć minut to obustronna wymiana ciosów w szaleńczym tempie i dopiero potężny prawy overhand championa w okolice ucha przeciwnika w czwartej odsłonie, poparty potem lewym sierpem, zmienił oblicze tego pojedynku. Zamroczony Oral przez całą minutę zbierał potężne bomby i od tego momentu już nie podjął wyrównanej rywalizacji. Sylvester natomiast konsekwentnie bił po dole i właśnie prawym hakiem pod lewym łokciem pretendenta podłał go na deski w ósmej i dziewiątej rundzie. W jedenastej powtórka z rozrywki, tylko że tym razem Sebastian trafił lewym hakiem w okolice wątroby Mahira. Ten jednak dzielnie wytrzymał do ostatniego gongu, pokazując charakter do tego sportu. Zabrakło tylko umiejętności...