LEBIEDIEW JUŻ WYBIERA SPARINGPARTNERÓW

Redakcja, RIA Novosti

2010-10-27

Sztab szkoleniowy Denisa Lebiediewa (21-0, 16 KO) rozpoczął selekcję sparingpartnerów przed walką o mistrzostwo świata WBO w kategorii junior ciężkiej z Marco Huckiem (30-1, 23 KO). Według nieoficjalnych doniesień, pojedynek odbędzie się 18 grudnia w Berlinie. We wtorek Władimir Hriunow, menedżer 31-letniego Lebiediewa, oznajmił, że prawdopodobieństwo starcia z Huckiem wynosi 99 procent, a podpisania kontraktu należy się spodziewać jeszcze w ciągu obecnego tygodnia.

- Wspólnie z Władimirem Hriunowem stworzyliśmy wstępną listę bokserów, którzy mogą pomóc Denisowi w przygotowaniach do walki. Niemiec jest wyższy od Denisa, ma charakter, lubi się bić, ciągle napiera do przodu. Właśnie z pięściarzami o takich cechach Denis będzie pracować na sparingach - poinformował Walery Biełow, szkoleniowiec rosyjskiego mańkuta, który status oficjalnego pretendenta do pasa WBO uzyskał 17 lipca po znokautowaniu swojego rodaka Aleksandra Aleksiejewa już w 2. rundzie walki.

Pytany o najlepszą możliwą taktykę na pojedynek z Huckiem, Biełow odpowiada: - Denis musi cały czas wyprzedzać rywala. Niemiec będzie ciągle atakował, dlatego Denis musi unikać jego uderzeń, zmuszać go do przestrzeliwania, a następnie samemu zbliżać się i "łapać" przeciwnika. Huck jest bardzo doświadczony i niebezpieczny, dlatego podczas całego pojedynku Denis będzie musiał mieć się na baczności - twierdzi szkoleniowiec.