CLOUD NIE LEKCEWAŻY ZUNIGI

Tavoris Cloud (21-0, 18 KO), mistrz federacji IBF w wadze półciężkiej, 17 grudnia na American Airlines Arena w Miami stanie do drugiej obrony tytułu, a jego przeciwnikiem będzie doświadczony kolumbijski puncher - Fulgencio Zuniga (24-4-1, 21 KO). Pojedynek odbędzie się na gali, której głównym wydarzeniem będzie starcie Odlaniera Solisa (16-0, 12 KO) z Rayem Austinem (28-4-4, 18 KO). Zwycięzca walki wieczoru stanie się oficjalnym pretendentem do tronu WBC w kategorii ciężkiej.

Dla Clouda pokonanie Zunigi może być ostatnim krokiem przed walkami z najlepszymi pięściarzami dywizji. W 2011 roku mogą czekać go pojedynek unifikacyjny z triumfatorem starcia Hopkins-Pascal lub długo oczekiwana potyczka z Chadem Dawsonem (29-1, 17 KO).

- Nie wiem o nim zbyt wiele, ale zdaję sobie sprawę, że on chce odebrać mi pas mistrza wagi półciężkiej. Nie zamierzam go lekceważyć. Wiem, że da z siebie wszystko. Miami jest siedem lub osiem godzin drogi od mojego rodzinnego miasta. Myślę, że część moich fanów zdecyduje się dopingować mnie na żywo. Wiem, że część odpuści sobie walkę, bo wakacje są czasem wyjazdów. W każdym razie Tavoris Cloyd jest jedynym pięściarzem, który nie potrzebuje przeciwnika, by ludzie chcieli oglądać go w ringu - powiedział 28-letni Amerykanin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.