WYGRANA RYBNIKA W EUROLIDZE

Dzisiaj w hali sportowej w Boguszowicach odbył się mecz Euroligi w boksie. Przeciwnikiem RMKS-u 'MINKUS' Rybnik była drużyna z Rumunii - 'Silva Lazar' Arad. Zawody odbyły się przy występie zespołu tanecznego "Fiver Show" z Rydułtów. Rybnik pokonał reprezentantów Rumunii w stosunku 9 do 5.

Punkty dla naszego zespołu zdobyli: Mateusz Mazik po bardzo zaciętym pojedynku na punkty pokonał mistrza Rumunii w wadze piórkowej, w wadze lekkiej 60kg Patryk Cichocki nie dał żadnych szans na wygraną mistrzowi Rumunii w tej wadze i wygrał na punkty 3:1. Dwie następne walki to popis medalistów świata z Rumuni i tak w wadze do 64 kg Kamil Młodziński (Rybnik) jednogłośnie przegrał na punkty z Popescu, oraz w wadze do 69kg Mariusz Kaczmarek przegrał jednogłośnie na punkty i stan meczu był 4 do 4. W następnej walce młodzieżowiec z Rybnika Kamil Romański pokonał na punkty wice mistrza Rumunii w tej wadze. W wadze półciężkiej Marek Matyja przed czasem pokonał swojego rywala i mecz już był wygrany przez nasz zespół. W wadze ciężkiej Krzysztof Kowalski wypracował remis i mecz zakończył się wynikiem 9 do 5 dla Rybnika.

Po tym zaległym meczu drużyna z Rybnika w Eurolidze jest na 4 miejscu wśród 8 zespołów z Węgier, Słowacji, Rumunii, Kosowa, Czech i Polski (Rybnik) występujących w tych rozgrywkach. Zawodnikom sekundowali: Anatoli Jakimczuk, Zbyszek Gąsiorowski i Wojtek Podgórny. Następny mecz drużyna rozegra 12.11.2010 w Gyor na Węgrzech.

Jednocześnie sekcja bokserska z Rybnika zaprasza wszystkich kibiców na turniej bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika im. św pamięci Józefa Cyrana do hali w Boguszowicach w dniach 30 i 31.10. 2010r. Do chwili obecnej udział potwierdzili zawodnicy z Niemiec, Kosowa, Słowacji i 2 ekipy z Czech. Startujemy w sobotę o godz. 16.00 natomiast walki finałowe rozpoczynają się w niedzielę o 11.00. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do kibicowania drużynie RMKS "MINKUS" Rybnik.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.