JONES OBRONIŁ TYTUŁ

2010-10-03

Dwa lata po zdobyciu pasa WBA kategorii cruiser Guillermo Jones (37-3-2, 29 KO) w końcu stanął do obrony tego tytułu. Od początku jego potyczka z Walery Brudowem (38-3, 27 KO) to głównie bój na ciosy proste, w którym żadna ze stron nie dawała za wygraną. Pierwsze sześć rund były bardzo wyrównane, nawet z lekką przewagą pretendenta, ale w drugiej połowie ich rywalizacji Jones powoli zaczął dochodzić do głosu.

Co prawda Brudow ani razu nie był specjalnie zamroczony, jednak ciosy championa robiły coraz większe spustoszenie na jego twarzy. W końcu doświadczony sędzia Luis Pabon, dla którego była to już setna walka o mistrzostwo świata, w porozumieniu z lekarzem przerwał pojedynek w końcówce jedenastej rundy, kiedy Rosjanin miał już głęboko porozcinane oba łuki brwiowe.