TOMMY MORRISON 29 PAŹDZIERNIKA

Redakcja, boxrec

2010-10-01

Po wykryciu w organiźmie wirusa HIV, Tommy Morrison (48-3-1, 42 KO) wygrał trzy kolejne walki, w tym dwie oficjalne. W 2007 roku pokonał Johna Castle, dwanaście miesięcy później Matta Weishaara, a w marcu ubiegłego roku - ale już w nieoficjalnej potyczce, w pierwszej rundzie rozprawił się z Coreyem Williamsem. Pół roku temu został jednak aresztowany za posiadanie marihuany.

Po tych wszystkich problemach, obchodzący niedługo 42. urodziny Morrison powróci na ring 29 października podczas gali w Waszyngtonie, gdzie zmierzy się z nieznanym jeszcze rywalem. Nie jest również znany dystans na jakim będą rywalizować Tommy i jego oponent, natomiast znając historię tego pięściarza, nie będzie to więcej niż sześć rund.

Młodszym kibicom należy się krótkie wspomnienie o tym wielkim pięściarzu, znanym z roli w "Rocky 5". Oprócz tego, że w czerwcu 1993 roku zdobył tytuł mistrza świata wszechwag według federacji WBO, to zasłynął głównie z niezwykle efektownego stylu boksowania oraz jednego z najlepszych w historii lewego sierpa. W swoim notesie pokonanych ma tak znane nazwiska jak George Foreman, Donovan Ruddock, Pinklon Thomas, Joe Hipp czy Carl Williams.