KONECNY WYSŁAŁ HALLA NA EMERYTURĘ

Niedługo po przegranym pojedynku z Lukasem Konecnym (45-3, 22 KO), 26-letni Matthew Hall (23-3, 16 KO) ogłosił, że przechodzi na sportową emeryturę.

Pochodzący z Manchesteru "Little Bull" to były mistrz Wielkiej Brytanii w kategorii junior średniej. Niestety, podczas pojedynku z Czechem, który odbył się 18 września na gali w Birmingham, poniósł sromotną klęskę próbując zdobyć pas EBU. Swoją decyzję o zawieszeniu rękawic na kołku uzasadnia następująco - Moje ciało już mnie nie słucha. Boksowałem przez 18 lat. Dwa razy byłem pchnięty nożem i miałem przebite płuca. Czuję, że nie jestem w stanie przyjmować więcej ciosów.

Decyzja Halla wydaje się być nieodwołalna. Zawodnik, jak sam przyznaje, nie musi martwić się o pieniądze, które udało mu się z powodzeniem odkładać. Dzięki temu może skupić się tylko na swojej rodzinie, czyli 3-letniej córeczce Oliwi oraz żonie, która spodziewa się kolejnego dziecka.

- Zdecydowałem, że zrobię sobie wolne od boksu, co nie znaczy, że całkiem z niego zrezygnuję. Ciągle trenuję i utrzymuję ciało w wysokiej formie, mam także nadzieję, iż już niedługo zacznę pracować z młodymi zawodnikami. Na razie nie mam po co wracać do ringu. Chciałbym tylko podziękować wszystkim, którzy pomagali mi w mojej zawodowej karierze. Mam tutaj na myśli Briana Hughesa, Anthony Parnella, Franka Warrena i Deana Powella. Naprawdę wiele im wszystkim zawdzięczam - dodaje na zakończenie młody bokserski "emeryt".

Czy Matthew pospieszył się ze swoją decyzją? Być może. Jednakże czasami lepiej zejść ze sceny za wcześnie niż odrobinę za późno. Zwłaszcza jeżeli chodzi o tak wymagający sport, jakim bez wątpienia jest boks zawodowy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Saito
Data: 01-10-2010 00:48:19 
Jeśli ma pieniądze i nie jest w stanie już boksować na wysokim poziomie to nie widzę sensu w doprowadzaniu własnego ciała do jeszcze większej ruiny kolejnymi walkami. Nie pozostaje nic innego jak życzyć Hall'owi wytrwałości w tym postanowieniu czyli żeby nie zaczął się nudzić w domu i za np. dwa lata nie wpadł na pomysł że jest jeszcze młody i może wiele osiągnąć w boksie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.