ALEXANDER POZBAWIONY PASA IBF

Jak widać najważniejsze organizacje światowego boksu robią wszystko, żeby było jak najwięcej mistrzów oraz pasów do rozdania, co naturalnie wiąże się z większą kasą. Tytuły tymczasowe, mistrzowie "regularni" i "super championi", a także od niedawna "srebrne" pasy to niestety dziś norma.

W kategorii junior półśredniej 29 stycznia przyszłego roku dojdzie do walki na szczycie, a w niej champion WBO - Timothy Bradley (26-0, 11 KO) zmierzy się z mistrzem według WBC i IBF, Devonem Alexandrem (21-0, 13 KO). Założenie było proste - zwycięzca tej potyczki zunifikuje trzy pasy, by potem spotkać się z lepszym z dwójki Khan vs Maidana w pojedynku o miano absolutnego króla i mistrza czterech federacji dywizji junior półśredniej.

Niestety już wiadomo, że nici z tego. Włodarze IBF postanowili bowiem odebrać Alexandrowi (na zdjęciu) swój pas, a wszystko dlatego, ponieważ nie stanie w pierwszej kolejności do starcia z oficjalnym pretendentem, Kaizerem Mabuzą (23-6-3, 14 KO). Nic tylko pogratulować...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: championn
Data: 29-09-2010 18:15:09 
dlaczego niestety... to bardzo dobrze że jest tyle pasów tym pomiędzy średniakami-kozakami tez sie cos nalezy
 Autor komentarza: championn
Data: 29-09-2010 18:18:29 
a po za tym to ile oni mają kisic te pasy... jest pretendent to mistrz musi z nim walczyć koniec kropka. a to że ktos chce mieć 3 pasy to inna sprawa
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 29-09-2010 18:36:45 
Też się dziwię, że redakcja się dziwi - jeśli IBF zrobiła to zgodnie z jasnymi regułami to chyba dobrze. Inną sprawą jest zbyt duża ilość federacji. Ale skoro póki co one istnieją, to lepiej by działały konsekwentnie wg założonych zasad.
 Autor komentarza: Krytyk
Data: 29-09-2010 18:45:06 
Komu pogratulować? Federacji, która ma swój regulamin i go przestrzega czy Devonowi, który się wypiął na ten pas i wybrał przygotowania do bardziej prestiżowej walki? Pasy przestają się już liczyć dla najlepszych i stają się paskami. Bardzo dobrze bo jest ich za dużo.
 Autor komentarza: osalts
Data: 29-09-2010 19:29:11 
1 i 2 miejsce jak najbardziej trafione;)
 Autor komentarza: Hammer5
Data: 29-09-2010 21:04:38 
-Kasa, kasa, kasa.
-Grube ryby, grube ryby, grube ryby.
-1 mistrz= źle dla biznesu,1 mistrz= źle dla biznesu,1 mistrz= źle dla biznesu.
-Nie wolno tak robić, nie wolno tak robić, nie wolno tak robić.
 Autor komentarza: profTerry
Data: 30-09-2010 00:30:21 
Wiadomość została ocenzurowana, ponieważ jest niezgodna z regulaminem. Użytkownik profTerry piszący z IP: 188.33.68.204 dostaje ostrzeżnie. Jeśli będzie dalej łamał regulamin, zostanie usunięty ze społeczności użytkowników serwisu.

 Autor komentarza: SonnyBurnett
Data: 30-09-2010 01:19:45 
Off-topic: Mam nadzieję, że dojdzie do walki Gołoty z Saletą. Polsat chyba na to pójdzie ;) ale żadne negocjacje oficjalnie się nie rozpoczną dopóty Andrzej będzie tańczył w TVN. A ten konkurs mam nadzieję, że również wygra. Widzowie chyba się ulitują nad Andrzejem i otrzyma Złotą Kulę Tańca z Gwiazdami :) Będę kibicował Andrzejowi, chociaż Przemka też cenię jako sportowca. Wygrana z Saletą w walce o tytuł Międzynarodowego Zawodowego Polski na zakończenie kariery -czemu nie. Wszystko w rękach wydziału zawodowego PZB i Polsatu.

Zgadzam się z redakcją co do dziwacznego odebrania pasa. Polityka, jaką się kierują federacje, zostały jasno i słusznie zasugerowane :) A co do wolnych i przymusowych obron -federacje postępują wg właśnie własnego "widzimisię", a nie jasno wytyczonych reguł.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.