Z CETNIEWA PO PAS WBC YOUTH

Jarosław Drozd, Informacja własna

2010-09-29

Gabora Veto (19-0, 14 KO) po raz pierwszy widziałem w ringu 2 lata temu podczas mistrzostw Unii Europejskiej, które odbywały się w Cetniewie. Młody Węgier w pierwszej walce tamtego turnieju uległ bardzo wysoko na punkty (20-0!) Mirsadowi Ahmeti z Chrowacji, by pół roku później podpisać w Szwajcarii zawodowy kontrakt.

Dzisiaj niespełna 22-letni Madziar jest młodzieżowym mistrzem świata WBC wagi lekkiej, a potwierdzeniem jego sporych możliwości była niedawna wygrana z niemiecką nadzieją tej dywizji, Philippem Schusterem (14-1-1, 9 KO).

Kolejnym doświadczeniem w krótkiej - jak dotąd - karierze Gabora będzie występ  2 października na gali boksu zawodowego w stolicy Kenii, Nairobi, gdzie zmierzy się on z Tanzańczykiem Rajabu Maoja (16-7-3, 5 KO). Stawką rywalizacji będzie "pasek" anonimowej federacji PBF Wschodniej i Centralnej Afryki.

Na marginesie dodam, że menedżer Węgra, Oliver Duetschler dosłownie kilka miesięcy temu podpytywał mnie o ...Dariusza Snarskiego, rozważając go (?) w kontekście kolejnego rywala dla Veto.