MALIGNAGGI W 'STAJNI' GOLDEN BOY PROMOTIONS

Jarosław Drozd, espn.com

2010-09-29

Wczoraj Paul Malignaggi (27-4, 5 KO), były mistrz świata IBF wagi jr. półśredniej, podpisał trzyletni kontrakt z grupą promotorską Golden Boy Promotions.

Przypomnijmy, że po porażce z mistrzem WBA, Amirem Khanem (23-1, 17 KO), Malignaggi rozwiązał kontrakt z dotychczasowym promotorem, Lou DiBellą, z którym współpracował od początku swojej zawodowej kariery, następnie przez pewien czas planował przeprowadzkę do Włoch, kraju swoich przodków, by ostatecznie dać się skusić włodarzom GBP.

- To jest najlepsza decyzja w mojej karierze zawodowej. Jestem bardzo wdzięczny Golden Boy Promotions za złożoną mi ofertę - powiedział Malignaggi. - To początek nowego etapu w moim życiu: nowy promotor, nowa waga i nowe możliwości walki o mistrzostwo świata. Niedawno wróciłem na salę treningową, a moja waga oscyluje w granicach 160 funtów (72 kg). Potrzebuję pojedynku, który byłby przetarciem w nowej sportowej rzeczywistości. Skromnej walka, na którejś z gal bokserskich, które nie będą transmitowane przez stacje telewizyjne. A w przyszłym roku mógłbym wrócić na bokserskie salony - planuje nowojorczyk.