KONECNY NOWYM MISTRZEM EUROPY W JUNIOR ŚREDNIEJ

Leszek Dudek, Informacja własna

2010-09-18

Lukas Konecny (45-3, 22 KO) dotrzymał słowa i znokautował Matthew Halla (23-3, 16 KO) w pojedynku otwierającym transmisję z gali "Magnificent Seven". Walka trwała niespełna sześć rund. Niemal wszystkie odsłony wyglądały tak samo. Pięściarze od razu przechodzili do półdystansu, gdzie w pierwszej minucie górował Anglik, a mniej więcej od połowy każdego starcia kontrolę przejmował Czech.

Kluczem do zwycięstwa okazały się ciosy na korpus. Od czwartej rundy Konecny coraz częściej trafiał prawym sierpowym na tułów. Koniec nastąpił w szóstej odsłonie, gdy podczas długiej wymiany wyraźną przewagę uzyskał Czech. Konecny spychał przeciwnika do coraz głębszej obrony, a seria ciosów bitych w różnych płaszczyznach zakończona kapitalnym lewym sierpowym na dół zmusiła Halla do przyklęknięcia. 26-letni Anglik podniósł się szybko, ale chwilę później znów wylądował na macie ringu, a pojedynek został przerwany. Lukas Konecny, dla którego było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu, zdobył wakujący pas EBU w wadze junior średniej.