DWA BRĄZOWE MEDALE POLEK

Z dwoma brązowymi medalami – które wywalczyły Karolina Michalczuk i Karolina Graczyk – powróci nasza reprezentacja narodowa kobiet z VI Mistrzostw Świata, rozgrywanych w barbadoskim Bridgetown.

Jako pierwsza z naszych zawodniczek w spotkaniach półfinałowych walczyła Karolina Michalczuk (54 kg), która skrzyżowała rękawice z Eleną Savelyevą (RUS). Inauguracyjna runda tego pojedynku przebiegała pod kontrolą naszej zawodniczki, która wygrała ją 2:1. Następne starcia padły jednak punktowym łupem rywalki naszej reprezentantki, która zwyciężała kolejno: 2r.-5:1; 3r.-3:1 oraz 4r.-5:1. I cały pojedynek 14:5.  Niezależnie od przegranej należy podkreślić, że jest to trzeci medal Karoliny Michalczuk wywalczony w championacie światowym, co już samo w sobie stanowi wybitne osiągnięcie.

Druga z naszych półfinalistek tegorocznych MŚ – Karolina Graczyk (60 kg) – w swojej walce o awans do finału spotkała się z Cheng Dong (CHN) 12:3, z którą walczyła już w tym roku na turnieju o Puchar Premiera w Ankarze. W Turcji na punkty zwyciężyła Polka. W Bridgetown jako zwyciężczyni z ringu schodziła Chinka, która wygrała wyraźnie 3 z 4-ech rund (1r.- 5:2; 2r.-4:0 ; 3r.- 2:0 dla Chinki oraz  4r.- 1:1), uzyskując korzystny dla siebie końcowy bilans punktowy 12:3.

Także i ten medal wywalczony przez Polkę trzeba i należy docenić, bowiem został on zdobyty w kategorii olimpijskiej. Z tego właśnie względu w Bridgetown o zwycięstwa w kategorii lekkiej ubiegały się aż 42 zawodniczki.

Obu naszym medalistkom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy także pozostałym polskim reprezentantkom na barbadoski turniej, które zaprezentowały dobrą postawę oraz zespołowi szkoleniowców naszych kadrowiczek z trenerem Leszkiem Piotrowskim na czele.

Przy tej okazji nie sposób nie przypomnieć kilku danych statystycznych, a mianowicie że Polki w Bridgetown zwyciężyły 10 walk, przegrywając 8. Zdobyły dwa brązowe medale (Michalczuk, Graczyk) oraz dwa miejsca w ćwierćfinale (Kruk i Fidura). I że barbadoskie mistrzostwa świata to trzeci kolejny turniej, z którego nasze pięściarki nie wracają z pustymi rękoma (New Delhi 2006 – 1 srebrny medal i 2 brązowe; Ningbo 2008 – 1 złoty medal).