HISTORYCZNY, PIERWSZY MECZ REPREZENTACJI W NOWYCH KATEGORIACH

W dniu 18 września br. w Pradze odbędzie się mecz Kadry Narodowej Seniorów Czechy – Polska . Warto przy tej okazji wspomnieć datę pierwszego w historii meczu Polska – Czechosłowacja, który odbył się 15 marca 1929 roku w Katowicach. Reprezentacja Polski pokonała przeciwnika wynikiem 12:4. Po II Wojnie światowej w Poznaniu również wywalczyliśmy zwycięstwo nad Czechosłowacją uzyskując czteropunktową przewagę 10:6.

OFICJALNY SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI

Należy tutaj zaznaczyć, iż zbliżający się mecz jest również wydarzeniem, które zapisze się w historii jako pierwszy mecz w nowych kategoriach wagowych - zgodnie z wytycznymi AIBA obowiązującymi od dnia 1 września 2010 roku. Zasady 3 x 3 minuty z jednominutową przerwą obowiązują od roku ubiegłego. W latach poprzednich, międzynarodowe przepisy dyktowały reguły rozgrywania meczy w czterech rundach po 2. minuty.