DUNDEE: STARSZY FOREMAN BYŁBY GROŹNIEJSZY

- Starszy Foreman mógłby przysporzyć Alemu znacznie więcej kłopotów - uważa legendarny trener Angelo Dundee, który 30 października 1974 roku stał przecież w narożniku Muhammada Ali, gdy ten boksował z faworyzowanym George'em Foremanem.

- Starszy Foreman był bardziej opanowany, nie bił takimi dzikimi ciosami i czekał cierpliwie, by w końcu zmiażdżyć swojego rywala. To byłaby trudniejsza i cięższa przeprawa - stwierdził 89-letni już Angelo.

Zapytany o szansę Alego w potencjalnej walce z braćmi Kliczko, Dundee bez wahania wskazuje na swojego byłego podopiecznego - Ali mógłby zastopować ich obu. Po prostu doskonale radził sobie z dużywi rywalami. Oni mu pasowali. Szybkość Muhammada byłaby tu kluczowa - zakończył utytułowany trener.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Laura
Data: 15-09-2010 22:15:11 
Rzeczywiście coś w tym jest, Foreman przyjął fatalną taktykę na walkę z Alim
 Autor komentarza: kuba2
Data: 15-09-2010 22:35:57 
ja myślę, że jeszcze w latach 70-tych, gdyby Ali dałrewanż Georgowi to ten by go znokautował. W Kinszasie wszystko było przeciwko niemu, on do takiej walki nie był po prostu gotowy.
 Autor komentarza: Deter
Data: 15-09-2010 23:25:28 
kuba2 i inni.
Skąd pomysł na pisanie "70-tych". Dlaczego takie udziwnienia, skoro piszemy po prostu latach "70."? Czy widzieliście taki zapis w jakiejkolwiek książce, artykule, czy gazecie? Mnie naprawdę to ciekawi.
 Autor komentarza: kuba2
Data: 16-09-2010 08:07:00 
Nie wiem Deter, myślałem że jest to prawidłowe ale nie jestem po polonistyce :)
 Autor komentarza: Hammer5
Data: 16-09-2010 08:49:14 
Deter, a co nieprawidłowego jest w zapisie "latach 70-tych"? Ja wielokrotnie taki zapis widziałem. Poza tym, po co czepiać się zapisów na forum bokserskim? Jesli masz coś ciekawego do napisania na temat newsa to napisz, a nie poprawiasz coś, co jest również prawidłowe.
Moim zdaniem Foreman spalił się w walce z Alim.
Muhammad był wzorem dla Mayweathera Jr. On, jako pierwszy zaczął prowadzić tak intensywny trash talk. Wściekły Georg chciał mu za wszelką cene urwać głowę. Problem w tym, że w walce z Alim był kołkowaty. Jego technika, a raczej jej brak, to przeważnie potwornie silne, sygnalizowane z daleka sierpy. No i nie wystarczyło, choć trzeba oddać szacunek Allemu. Przyjął bardzo dużo.
 Autor komentarza: Neftanga
Data: 16-09-2010 09:13:07 
a co ma powiedziec innego były trener allego!
 Autor komentarza: Wariner
Data: 16-09-2010 09:31:42 
Tamta walka pokazała geniusz Alego - pokazał, jak walczyć z dziko bijącym bykiem, dać mu się zmęczyć i jedną serią powalić. A co do potencjalnej walki Ali vs. Kliczki - myślę, że Muhammad obydwu braci by spokojnie wypunktował, a przy pójściu na wymiany pewnie i znokautował; to był po prostu bokser kompletny. No ale tak gdybać to sobie możemy, a i tak nigdy nie dowiemy się, jakby to było naprawdę ;).
 Autor komentarza: Neftanga
Data: 16-09-2010 09:38:18 
myśle też że wielu gloryfikuje allego i cośw tym jest bo nie ma wątpliwości że był wielki ale jak dla mnie pisanie że znokautował by obydwu jest głupotą. bowiem nikt tego nie może wiedziec tak samo jak tego czy Tyson by wygrał z allim i tym podobne. walczyli w różnych czasach każdy z nich w swoim okresie dominował a co do braci dominują więc nei ma co gdybać. nie dowiemy sie jaki faktycznie potencjał posiadają bracia ale tylko z tego powodu że wszyscy wokół nich są conajmniej o klase gorsi. ale to już nei ich wina...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 16-09-2010 10:33:39 
Czy mozna powiedziec jeszce cos nowego o walce,o ktorej napisano ksiazki i nakrecono filmy.
Jezeli Foreman mial by mentalnosc dojrzalego piesciarza i sprawnosc fizyczna jak za mlodych lat to moze by upolowal by Muhammada.
Z drugiej strony Ali w 74r.tez chyba nie byl w swoim primie.Co czyni jego zwyciestwo jeszcze bardziej wyjatkowym
Co szans z Aliego z Bracmi K. to trudno jest powiedziec.Napewno pokonal trudniejszych rywali niz Ukraincy
 Autor komentarza: kuba2
Data: 16-09-2010 12:13:04 
Warto jednak wspomnieć że Foreman był tragicznie nierozboksowany, dużo gorzej znosił upał, no i faktycznie spalił sie psychicznie co akurat nie dziwi. Trudno sobie wyobrazić presję jaką musiał odczuwać w tamtym miejscu, w tamtych okolicznosciach kiedy tysiące ludzi skandowało "Ali zabij go". Dla mnie w ogóle b. dziwna walka, na pewno niesamowicie elektryzujaca ale też zwyczajnie brzydka dla oka, nerwowa, pełna fauli przede wszystkim ze strony Alego, z mnóstwem przepychanek, klinczy.
Generalnie mam wrażenie że Ali był nastawiony na walke zycia a George na szybka egzekucję. Myślę że podobnie było też w walce Alego z Listonem jaki i Holego z Tysonem (nierozboksowany i zbyt pewny siebie faworyt). W rezultacie nie jestem pewien, czy te walki wygrywali naprawdę lepsi zawodnicy czy po prostu lepiej przygotowani, lepiej nastawieni do konkretnej walki
 Autor komentarza: pyra90
Data: 16-09-2010 12:32:13 
na you tube jest film dokumentalny Rumble in jungle z polskim lektorem
 Autor komentarza: HAMMERFIST
Data: 16-09-2010 16:56:39 
Haha taktyka w tej walce Foremana była taka jak zawsze wiec nie rozumiem czemu fatalna ?

George walczył wiele razy w takim klimacie,ale trafi na lepszego...Gdy George myślał był gorszym bokserem...Upokorzyl go Jimmy Young,bo George myślał w ringu...

http://www.youtube.com/watch?v=Cjx3xMmQ-yU


George to bokser który rzuca sie na boksera jak na zwierzynę,jak tego nie robi nie umie walczyć...


Co do tych akcji....Ludzie ALi walczył tam na bardzo małym ringu w porównaniu z Youngiem i dał radę...Gdyby przyszło mu walczyc jeszcze raz z Foremanem,to jakby Foreman go nie atakowal tak to skończyłby jak z Youngiem...


A stary Foreman,mimo iż lepszy boskersko był za wolny i skoro Morrison Stewart a nawet wałkiem przegrał Schutz wypykali go na wstecznym na dystans,Ali by go zniszczył....Ali od 23 do 34 l. zniszczyłby każdą wersje Foremana...


http://www.youtube.com/watch?v=8adGABRgfSg&feature=player_embedded
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.