2 DNI DO GALI W OLSZTYNIE

Joanna Czarnik, O'Chikara Gmitruk Team

2010-09-15

W najbliższy piątek, 17. września w hali Urania odbędzie się Olsztyn Boxing Night. Honorowy Patronat nad imprezą objął Piotr Grzymowicz, Prezydent Miasta Olsztyn. W walce wieczoru mistrz świata TWBA w wadze super średniej Piotr Wilczewski zmierzy się z Hiszpanem, Miguelem Angelem Peną.

Podczas gali wystąpią również Roman Shkarupa, mistrz Intercontinental WBF, Dariusz Sęk, Maciej Sulęcki, Łukasz Maciec oraz debiutanci na zawodowym ringu Norbert Dąbrowski i Mateusz Malujda. Nie zabraknie również lokalnego akcentu. Fani mieszanych sportów walki będą mieli okazję zobaczyć dwie walki MMA z udziałem reprezentantów olsztyńskiego klubu Arrachion - Przemysława Zbiciaka i Łukasza Porębskiego. Atmosferę przed walkami podgrzeją tancerki z grupy Fabulous oraz zespół Harlem.

Podczas Olsztyn Boxing Night w ringu zaprezentują się pięściarze Andrzeja Gmitruka, wybitnego szkoleniowca, byłego trenera takich gwiazd światowego ringu jak Tomasz Adamek, Dariusz Michalczewski czy żywa legenda polskiego boksu Andrzej Gołota. Piątkowy wieczór otworzą walki amatorskie z udziałem wychowanków Uczniowskiego Klubu Sportów Walki pirs.

- Zawsze wspieraliśmy rozwój i promocję boksu amatorskiego w Polsce. To już stały element programu naszych imprez. Cieszę się, że młodzi sportowcy mają szansę pokazywać się na galach wspólnie z zawodowcami. Myślę, że to dla nich ważne doświadczenie - mówi Andrzej Gmitruk, organizator gali w Olsztynie. Tuż po amatorach na ringu w swoim pierwszym profesjonalnym pojedynku zaprezentują się dwaj nowi zawodnicy Gmitruk Promotion. W kategorii super średniej zadebiutuje tegoroczny wicemistrz Polski, wychowanek Gwardii Warszawa Norbert Dąbrowski. Jego rywalem w zakontraktowanej na 4 rundy walce będzie Łotysz, Andrejs Suliko. Na tym samym dystansie wystąpi również drugi z debiutantów - Mateusz Malujda były zawodnik Gwardii Wrocław i najlepszy w ostatnich latach pięściarz wagi ciężkiej i super ciężkiej. Zmierzy się on także z Łotyszem, Floriansem Strupitsem.

Podczas Olsztyn Boxing Night fani boksu zobaczą jeszcze jeden pojedynek zakontraktowany na 4 rundy. W kategorii junior średniej wystąpi mający już na swoim koncie 2 zawodowe walki, 21-letni Maciej Sulęcki, w amatorstwie wielokrotny reprezentant kadry polskiej i wychowanek Gwardii Warszawa. Jego rywalem będzie Niemiec, 26-letni Artem Runde, który legitymuje się 6 profesjonalnymi walkami. Z niemieckim zawodnikiem zmierzy się także Dariusz Sęk. Polak skrzyżuje rękawice ze Stevem Kroekelem, który na swoim koncie ma 28 walk, w tym bardzo zacięty 8 rundowy pojedynek z Romanem Shkarupą, kolegą z teamu Darka.

Ciekawie zapowiada się konfrontacja mistrza International BBU Łukasza Maćka, reprezentanta PACO Lublin z 31-letnim Nigeryjczykiem, Anthonym Ukeh’em. Ciekawostką jest, że obaj pięściarze mieli spotkać się, ze sobą już w kwietniu, ale z powodu kontuzji Polaka, walka została odwołana. Warto również dodać, że lutym tego roku Ukeh pokonał na punkty Sławomira "Dzikiego" Ziemlewicza. - To niewygodny zawodnik, nieprzewidywalny w ringu, boksuje bardzo agresywnie, ale przy tym widowiskowo.  Zapowiada się, więc dobra walka - mówi Andrzej Gmitruk.

Atmosferę przed walką wieczoru podgrzeje 8 rundowy pojedynek mistrza Intercontinental WBF – Romana „Lwie Serce” Shkarupy. Ukraiński pięściarz, który od 7 lat związany jest z polską grupą Andrzeja Gmitruka zmierzy się z Albańczykiem Ilirem Mustafą. Roman przygotowywał się do tej walki w swoim rodzinnym Charkowie a później na zgrupowaniu w Warszawie. Iril trenował pod okiem swojego szkoleniowca we Włoszech gdzie mieszka od kilku lat z rodziną. Warto dodać, że albański pięściarz ma na swoim koncie 40 zawodowych walk, a większość z nich stoczył na europejskich ringach we Francji, Włoszech i Niemczech. W Polsce boksować będzie po raz pierwszy.

W piątkowy wieczór organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla fanów mieszanych sztuk walki. Podczas Olsztyn Boxing Night wystąpią zawodnicy MMA z klubu ARRACHION. Przemysław Zbiciak brązowy medalista mistrzostw Polski Submission Fighting, zmierzy się z Miłoszem Świstakiem z Jopek Gold Team.  W drugiej walce zaprezentuje się Łukasz Porębski, a jego rywalem będzie Tomasz Janiak z Okniński MMA Pabianice.

Największe emocje w Olsztynie szykują się dla fanów Piotra „WILKA” Wilczewskiego mistrza świata TWBA w wadze super średniej. Warto dodać, że Piotr ma na swoim koncie jeszcze dwa inne mistrzowskie pasy: International WBF i międzynarodowego mistrza Polski. Ten ostatni wywalczył na gali w Dzierżoniowie. Podczas Olsztyn Boxing Night stawką pojedynku będzie mistrzostwo świata TWBA, które Wilczewski zdobył w listopadzie 2009r, wygrywając zacięty 10 rundowy pojedynek z Amerykaninem, Demetriusem Davisem. Przed Piotrem obrona tytułu a jego rywalem będzie 36-letni Hiszpan, Miguel Angel Pena, legitymujący się 49 zawodowymi walkami. Większość swoich pojedynków Pena stoczył w Hiszpanii, ale walczył także na ringu we Francji, Niemczech, Włoszech, Rosji a ostatnio w Finlandii. – Jestem przygotowany na ciężki pojedynek na pełnym dystansie. Pena to twardy zawodnik, niewygodny. To będzie dobra walka, obaj jesteśmy do niej solidnie przygotowani – mówi Piotr Wilczewski.

Joanna Czarnik