MACIEC NA KILKA DNI PRZED WALKĄ

Katarzyna Drwal, Informacja własna

2010-09-14

Już niedługo, bo 17 września, będziemy mogli obejrzeć niezwykłe widowisko bokserskie. Do starcia na Olsztyn Boxing Night  przygotowuje się też Łukasz Maciec (11-1, 2 KO). Skrzyżuje rękawice z nieprzewidywalnym Nigeryjczykiem Anthony Ukehem (5-3-1, 2 KO) w sześciorundowym pojedynku. Do takiej walki trzeba mieć bardzo dobre przygotowanie. – Mieliśmy dużo sparingów na obozie. Sparowałem między innymi z Darkiem Sękiem, Piotrem Wilczewskim i Norbertem Dąbrowskim. Zgrupowanie bardzo mi się przydało – pewnie stwierdza zawodowiec - W dzień sparingów mieliśmy dwa treningi do których bardzo się przykładałem. Nie było lekko. Nacisk kładliśmy na przygotowanie wytrzymałościowe, stąd tak dużo sparingów. Mój przeciwnik jest leworęczny, więc musiałem też sparować z mańkutami – dodaje Maciec.

Po obozie Łukasz wrócił  do treningów w klubie Paco pod skrzydła swojego trenera Władysława Maciejewskiego.- Łukasz jest dobrze przygotowany a jak będzie to zobaczymy w ringu. Teraz treningi są lekkie, tylko rozgrzewa elementy techniki na tarczy walka z cieniem i skakanka – mówi trener. – Szybka tarcza, szlifowanie formy i podtrzymanie wagi. Startuję w 66.600 z dopuszczalnym kilogramem tolerancji. Od poniedziałku mam treningi po czterdzieści minut. W środę już lekko a w czwartek wyjazd do Olsztyna – podsumowuje 21-letni pięściarz.

Oprócz Łukasza Maćca, Romana Szkarupy i Piotra Wilczewskiego zobaczymy też debiutantów: Mateusza Malujdę i Norberta Dąbrowskiego. Miejmy nadzieję, że nasi zawodowcy pokażą klasę w ringu i udowodnią, że są najlepsi.