SOSNOWSKI SPARUJE Z ANGLIKAMI

Redakcja, albertsosnowski.pl

2010-09-14

Danny Hughes (7-1-2, 2 KO) i Chris Burton (14-1, 6 KO), to dwaj Brytyjczycy którzy przylecieli do Polski aby sparować z naszym Albertem Sosnowskim (45-3-1, 27 KO), "Dragon" szlifuje formę do zbliżającej się wielkimi krokami walki z Paulem Butlinem (12-11, 3 KO). Jak zapowiadają Albert i jego promotor, pokonanie Butlina może znacznie ułatwić zorganizowanie Polakowi walki o pas EBU.

Burton, który w ringu jest od pewnego czasu mało aktywny, z piętnastu walk przegrał jedynie jedną, z Samem Sextonem. Jako zawodowiec startuje już pięć lat, wiele jego walk transmitowanych było przez duże brytyjskie stacje telewizyjne. Trzydziestoletni Burton dał się poznać kibicom sportów walki dzięki udziałowi w silnie obsadzonym turnieju „The Prizefighter”.

Również Hughes ma za sobą udział w tym popularnym na wyspach show. W październiku ubiegłego roku znokautował w ćwierćfinale niepokonanego wówczas Neila Perkinsa, aby w kolejnej walce ulec późniejszemu mistrzowi Europy i niedoszłemu rywalowi Alberta Sosnowskiego, Audleyowi Harrisonowi. Po przegranej z tym ostatnim, zanotował jeszcze remis z Paulem Morrisem i od kwietnia pozostaje nieaktywny, czekając na kolejną dobrą propozycję.