WITALIJ PORÓWNUJE BRATA DO MUHAMMADA ALI

Leszek Dudek, Moscow Komsomolets

2010-09-13

Witalij Kliczko (40-2, 38 KO), starszy brat najlepszego obecnie pięściarza wagi ciężkiej, porównał Władimira Kliczko (55-3, 49 KO) do żyjącej legendy - Muhammada Ali.

- Sobotni Samuel Peter był znacznie lepszy od tego sprzed pięciu lat, ale nikt nie może pokonać Władimira. Peter był w znakomitej formie, nie wysiadał kondycyjnie i od początku był agresywny, a pomimo tego mój brat nie przyjął prawie żadnego uderzenia i po walce czuje się znakomicie. Władimir udowodnił, że jest z innej ligi i nikt nie ma z nim szans - twierdzi 39-letni Witalij.

- Przed walką telewizja pokazywała urywki, które porównywały mojego brata do żyjącej legendy - Muhammada Ali. Myślę, że osiągnięcia Władimira dorównują temu, co zrobił w swej wielkiej karierze Ali. Jedyna różnica polega na tym, że mój brat nie ma wartościowych przeciwników, a Ali miał Smokin' Joe Fraziera, Big George'a Foremana i kilku innych, którzy mogli mu zagrozić. Dziś nie ma na horyzoncie nikogo kto mógłby sprawić problemy Władimirowi. Jeżeli jednak porównamy umiejętności, stategie i sposób w jaki dominują nad rywalami, to dochodzimy do wniosku, że Władimir Kliczko jest na tym samym poziomie co Muhammad Ali - powiedział "Dr. Ironfist".