POLACY W RANKINGU IBF

Łukasz Furman, ibf-usba-boxing

2010-09-06

Jak zwykle z lekkim opóźnieniem federacja IBF podała swój ranking - tym razem za sierpień. Dlatego właśnie w limicie wagi półśredniej cały czas na czele widnieje nazwisko Rafała Jackiewicza (36-9-1, 18 KO), który w sobotę przegrał na punkty z Janem Zaveckiem (30-1, 17 KO).

W tym wypadku polskich kibiców najbardziej interesowało zestawienie w królewskiej kategorii. Tu na trzeciej pozycji znajduje sięTomasz Adamek (42-1, 27 KO), ale pierwsze miejsce nie jest przez nikogo obsadzone, a drugi Samuel Peter już za pięć dni zmierzy się z zasiadającym na tronie Władimirem Kliczko (54-3, 48 KO). Dlatego też "Góral" już za miesiąc ma szansę - podobnie jak w rankingu WBO, być nawet na pierwszym miejscu.

Dziewiąty w kategorii cruiser jest Paweł Kołodziej (26-0, 15 KO).

Bardzo ciekawie układa się sytuacja Polaków w dywizji półciężkiej. Ósmy jest tutaj Dawid Kostecki (34-1, 23 KO), a piąty Aleksy Kuziemski (19-1, 4 KO), który już 29 października skrzyżuje rękawice z bardzo groźnym Dimitrijem Sukhotskim (15-1, 10 KO). W rzeczywistości Aleks jest jednak trzeci, bo pierwsze dwa miejsca są nieobsadzone. Przed nim jest tylko Glen Johnson oraz Nathan Cleverly, ale ten pierwszy dopiero co przegrał z mistrzem tej organizacji, Tavorisem Cloudem, a drugiego za dwa tygodnie czeka eliminacyjny pojedynek z Karo Muratem, ale sankcjonowany przez WBO. Dlatego też jeśli Kuziemski pokona na wyjeździe Rosjanina, może nawet wskoczyć na sam szczyt listy.

Ostatnim naszym rodakiem uwzględnionym w rankingu IBF jest mieszkający na stałe w USA Paweł Wolak (27-1, 17 KO). "Wściekły byk" w limicie wagi junior średniej plasuje się obecnie na jedenastej pozycji.