ŁUKASZ MACIEC KONTRA ANTHONY UKEH

Joanna Czarnik, ochikaragmitruk.com

2010-09-01

Od dwóch tygodni pięściarze Gmitruk Promotion i O’Chikara Gmitruk Team trenują na zgrupowaniu w Warszawie. Do gali w Olsztynie pozostały niespełna trzy tygodnie. Dziś Andrzej Gmitruk podał oficjalnie nazwisko przeciwnika Łukasza Maćca (11-1, 2 KO). 17 września podczas Olsztyn Boxing Night rywalem mistrza International BBU i wychowanka klubu PACO Lublin będzie Nigeryjczyk Anthony Ukeh (5-3-1, 2 KO).

21-letni Łukasz Maciec ma już na swoim koncie obóz przygotowawczy w Karpaczu. To właśnie tam, w sierpniu szlifował formę pod okiem trenera Władysława Maciejewskiego. Mimo, iż na zawodowym ringu walczy zaledwie od dwóch lat, wie już, co to smak zwycięstwa i porażki. Wychowanek klubu PACO Lublin legitymuje się rekordem 12 walk, z których 11 wygrał. Najtrudniejszym sprawdzianem był pojedynek z Krzysztofem Szotem. Porażka z doświadczonym kolegą zmotywowała Łukasza jeszcze bardziej i niespełna miesiąc później w Lublinie wywalczył swój pierwszy mistrzowski tytuł. Zwycięstwo z Maurycym Gojko przyniosło mu pas International BBU w wadze junior półśredniej. Teraz przed Łukaszem kolejny trudny przeciwnik. 17 września, Polak zmierzy się z 31-letnim Nigeryjczykiem, Anthonym Ukeh’em.

- To niewygodny zawodnik, nieprzewidywalny w ringu - mówi Andrzej Gmitruk. Warto przypomnieć, że w lutym tego roku Ukeh pokonał na punkty Sławomira "Dzikiego" Ziemlewicza.  – Ukeh boksuje bardzo agresywnie, to widowiskowy zawodnik zapowiada się, więc dobra walka - dodaje Andrzej Gmitruk.

Do spotkania obu pięściarzy miało dojść już w czerwcu podczas gali w Kielcach. Niestety kontuzja wyeliminowała Polaka z udziału w walce. - W ostatnim dniu sparingów doznałem kontuzji ścięgna prostującego łokieć. Musiałem, więc przerwać przygotowania i zrobić sobie przymusowy miesięczny urlop na rekonwalescencję. Żałowałem wtedy, że przepadnie mi szansa na walkę z tym zawodnikiem. Tym bardziej wiec teraz cieszę się, że spotkam się z nim w Olsztynie. To naprawdę ciekawy rywal – mówi Łukasz Maciec.

31-letni Nigeryjczyk ma na swoim koncie 9 zawodowych walk. Na stałe mieszka w Berlinie i tam też stoczył większość swoich pojedynków. Do Polski przyleci 15 września i będzie to jego trzecia wizyta w naszym kraju.

Podczas Olsztyn Boxing Night kibice będą mieli okazję zobaczyć w ringu również Romana „Lwie Serce” Shkarupę oraz dwóch debiutantów na zawodowym ringu – Mateusza Malujdę i Norberta Dąbrowskiego. W walce wieczoru wystąpi Piotr „WILK” Wilczewski mistrz świata TWBA w wadze super średniej. Organizatorzy przygotowali też niespodziankę dla fanów mieszanych sztuk walki – będą to pojedynki zawodników MMA.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Joanna Czarnik